تخصیص اعتبار 3000 میلیاردی برای مسکن محرومان

به گزارش هنجس بلاگ، معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد، از اختصاص سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای مسکن محرومان در قانون بودجه 1400 کشور خبر داد.

تخصیص اعتبار 3000 میلیاردی برای مسکن محرومان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، جعفر صباغیان، توانمندسازی مددجویان را مهم ترین ماموریت کمیته امداد گفت و گفت: یکی از موضوعات مهم در زمینه توانمندسازی خودباوری و خوداتکایی مددجویان ایجاد درآمدت باثبات برای آنان است.

وی یکی دیگر از راه های توانمندسازی مددجویان را رفع مشکل مسکن آنان گفت و اضافه کرد: در این زمینه در بودجه سال جاری کشور سه هزار میلیارد تومان برای حوزه مسکن کمیته امداد پیش بینی شده است.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد اضافه کرد: از مجموع این رقم هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن ارزان قیمت برای خانواده های محروم شهری و مابقی برای مسکن روستاییان پیش بینی شده است.

صباغیان گفت: همچنین معافیت هزینه انشعاب آب، برق، گاز و صدور پروانه ساختمانی از جمله مواردی است که برای ساخت مسکن محرومان در قانون بودجه 1400 کل کشور پیش بینی شده است.

وی به تفاهم نامه های کمیته امداد با دیگر نهاد ها برای ساخت مسکن محرومان اشاره کرد و گفت: در این زمینه تفاهم نامه ای 2 ساله بین کمیته امداد، سپاه و بنیاد مسکن منعقد شده و قرار است 50 هزار واحد مسکونی برای مددجویان احداث شود.

صباغیان ابراز امیدواری کرد: با اختصاص بودجه های دولتی و تفاهم نامه های منعقد شده در حوزه مسکن، امیدواریم تا سرانجام تعهدات این تفاهم نامه ها مددجوی بدون مسکن نداشته باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3298

به "تخصیص اعتبار 3000 میلیاردی برای مسکن محرومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص اعتبار 3000 میلیاردی برای مسکن محرومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید