اختصاص اعتبار برای مطالعه فاز دوم سایت موزه دره شهر ایلام

به گزارش هنجس بلاگ، مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی ایلام از تخصیص اعتبار برای مطالعه فاز دوم سایتموزه شهر تاریخی دره شهر اطلاع داد.

اختصاص اعتبار برای مطالعه فاز دوم سایت موزه دره شهر ایلام

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی ایلام، عبدالمالک شنبه زاده روز 27 خرداد 99 با اعلام این خبر اظهار کرد: با اعتبار تخصیصیافته از محل اعتبارات ملی، فاز دوم مطالعه سایتموزه دره شهر پس از انجام مناقصه و تعیین شدن پیمانکار انجام می گردد.

او اضافه نمود: شهر تاریخی سیمره در سال 96 به عنوان سایتموزه دره شهر معرفی شده است که مطالعات فاز اول شامل ساخت راستا گردشگری، سیستم روشنایی و ویترین آرایی مسجد شهر تاریخی آن توسط دانشگاه تهران انجام گرفت که با اعتبار تخصیصیافته، مطالعه فاز دوم این سایت در امسال اجرا می گردد.

مدیر کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی ایلام گفت: شهر سیمره از بزرگترین محوطه های تاریخی استان است که در دل خود بناهای تاریخی فراوانی جای داده است، به منظور جذب بیشتر گردشگران در این شهر تاریخی نخستین سایتموزه استان راه اندازی شده است.

او اضافه نمود: سیمره جزو نخستین آثار تاریخی ثبت شده استان ایلام در آثار ملی است، محوطه تاریخی این شهر طبق مطالعات و کاوش های صورت گرفته مربوط به قرون اولیه اسلامی است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: میراث آریا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1116

به "اختصاص اعتبار برای مطالعه فاز دوم سایت موزه دره شهر ایلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص اعتبار برای مطالعه فاز دوم سایت موزه دره شهر ایلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید