انصاری فرد: AFC باید تیم تحقیقاتی می فرستاد و از آنها تضمین خواستیم، خطری بزرگ از سر فوتبال ایران رد شد

به گزارش هنجس بلاگ، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در تشریح اتفاقات امروز در کوالالامپور که منجر به حل مشکل پیش آمده برای میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا شد، مطالبی را اعلام کرد.

انصاری فرد: AFC باید تیم تحقیقاتی می فرستاد و از آنها تضمین خواستیم، خطری بزرگ از سر فوتبال ایران رد شد

به گزارش هنجس بلاگ، محمدحسن انصاری فرد در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: با توجه به تجربه های قبلی باور ما این بود که باید در جلسه ای رو در رو مسائلی را مطرح کنیم. به همین دلیل بود که پیشنهاد از طرف باشگاه پرسپولیس مطرح شد تا ارتباط ها برقرار شده و دیپلماسی فوتبال را برای دریافت حق خودمان فعال کنیم. این اتفاق با حمایت دکتر سلطانی فر و پیگیری و رایزنی فدراسیون فوتبال و آقای دکتر علی نژاد رخ داد.

وی ادامه داد: ما امروز به مدت دو ساعت و 15 دقیقه با آقای داتو ویندسور جان، دبیرکل و همچنین مسئول بخش خاورمیانه کنفدراسیون فوتبال آسیا جلسه داشتیم. آنها اعلام کردند با توجه به اتفاقات اخیر در منطقه و برای ایران، برای تیم های رقیب نمایندگان ایران احساس نگرانی از جهت مسائل امنیتی ایجاد شده است و به این دلیل بوده که چنان تصمیمی را اخذ کردند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس همچنین خاطر نشان کرد: موضع ما این بود که کنفدراسیون تحت تأثیر تبلیغاتی که وجود دارد این تصمیم را اتخاذ نموده است و آرایی داده شده در حالی که کشور ما کاملاً امن است. روال عادی زندگی جریان دارد. سفارتخانه، شرکت ها و اتباع خارجی از کشورهای مختلف در حال فعالیت هستند و پروازهای خارجی از جمله از کشورهای عربی جریان دارد و خود ما مستقیم از تهران به کوالالامپور پرواز نموده ایم.

انصاری فرد خاطر نشان کرد: ما همچنین اعتراض کردیم که چرا کنفدراسیون فوتبال آسیا قبل از آن که تیم تحقیقاتی به ایران بفرستد تا از نزدیک واقعیات را ببینند اقدام به رأی گیری و تصمیم گیری نموده و این خلاف مقررات و عرف است. به آنها گفتیم پرطرفدارترین تیم های فوتبال آسیا را داشته و اصرار داریم که بازی های خانگی مان را در کشور خود میزبانی کنیم و امنیت کشور ما از سوی مسئولان تضمین شده است.

وی توضیح داد: آنها در ادامه بر موضع قبلی خود طبق آخرین نامه تأکید کردند به این ترتیب که ما فعلاً بازی های خارج از خانه را در دور رفت انجام بدهیم تا بعد یک تیم تحقیق بفرستند و شرایط امنیتی برای برگزاری بازی ها در تهران و حضور تیم ها را آنالیز کنیم که ما هم با این مسئله مخالفت کردیم و گفتیم کنفدراسیون ابتدا باید تیم تحقیق می فرستاد و بعداً تصمیم می گرفت. همچنین خواستار تضمین و اعلام رسمی این مسئله شدیم که نمایندگان ایران بدون هیچ قید و شرطی می توانند بازی های خانگی را در ایران، میزبانی نمایند.

مدیرعامل پرسپولیس اضافه نمود: صحبت ها که به اینجا رسید آنها گفتند که باید با مقام های دیگری مشورت نمایند که این کار انجام شد و در نهایت موافقت شان را با خواسته طرف های ایرانی به شکلی که اطلاع رسانی شد، اعلام کردند. همچنین گفتند نامه رسمی کنفدراسیون درباره محترم شمردن حق نمایندگان ایران برای میزبانی در ایران در مرحله گروهی، ارسال خواهد شد و تضمین لازم داده خواهد شد و تیم های ایرانی در دور برگشت میزبان خواهند بود.

انصاری فرد در انتها گفت: نمایندگان ایران ابتدا در دور رفت بازی های خارج از خانه را انجام می دهند سپس در دور برگشت بازی های خانگی را در ایران انجام می دهیم. با این توافق خطر بزرگی از سر فوتبال ایران رد شد که محرومیتی دو سه ساله و همچنین جریمه نقدی سنگین جزو آن بود و در این رابطه ارقامی سنگین به گوش ما رسیده بود، ضمن اینکه این مسائل می توانست گریبان تیم ملی ایران را بگیرد و حضور در جام جهانی را تحت الشعاع قرار دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 230

به "انصاری فرد: AFC باید تیم تحقیقاتی می فرستاد و از آنها تضمین خواستیم، خطری بزرگ از سر فوتبال ایران رد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصاری فرد: AFC باید تیم تحقیقاتی می فرستاد و از آنها تضمین خواستیم، خطری بزرگ از سر فوتبال ایران رد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید