ایران چشم انتظار هنرنمایی والیبال؛ پروژه انتقام در سرزمین آفتاب

به گزارش هنجس بلاگ، تهران (پانا) - تیم های ملی والیبال ایران و ژاپن ساعت 13:30 امروز دیدار فینال مسابقات والیبال قهرمانی آسیا را برگزار خواهند کرد تا تکلیف جام بیست و یکم تعیین شود.

ایران چشم انتظار هنرنمایی والیبال؛ پروژه انتقام در سرزمین آفتاب

پفراینده بیست و یکمین دوره رقابت های والیبال قهرمانی آسیا که به میزبانی ژاپن در حال برگزاری است، امروز با برگزاری آخرین دیدارها بسته می گردد و در نهایت با برگزاری دیدار فینال بین تیم های ملی ژاپن و ایران قهرمان قاره کهن تعیین خواهد شد، دیداری که برای هر دو تیم علاوه بر فینال بودن، از جنبه های مختلف اهمیت دارد.

پیش از این بازی هم براساس برنامه تیم های ملی چین و چین تایپه برای کسب مدال برنز رقابت می کنند و در نهایت دیدار فینال ساعت 13:30 آغاز خواهد تا پفراینده جام بسته شده و برنامه آماده سازی برای بیست و دومین دوره رقابت ها در سال 2023 به میزبانی ایران آغاز گردد.

به امپراتور نزدیک شو

فینال جام بیست و یکم امروز در حالی برگزار خواهد شد که در جدول افتخارات این جام تیم ملی والیبال ژاپن با اقتدار کامل و با کسب 9 قهرمانی، 3 نایب قهرمانی و 4 نام سومی در صدر جدول افتخارات جام قرار گرفته است و تا سال های سال تیمی نمی تواند اقتدار تاریخی سامورایی ها را در قاره کهن به خطر بیاندازد، آنها حداقل تا سال 2031 این صدرنشینی را در اختیار خواهند داشت.

اما ایران که امروز برای ششمین بار در فینال حاضر خواهد شد، مدافع نام قهرمانی است در کارنامه خود 3 قهرمانی، 2 نایب قهرمانی و یک نام سومی را دارد و فعلا در رده چهارم جدول افتخارات است و اگر امروز بتواند تیم ملی ژاپن را شکست دهد، در جدول افتخارات از چین عبور خواهد کرد و به رده سوم می رسد. البته حضور در رده سوم در حالی است که در صورت پیروزی ایران، تعداد قهرمانی های تیم ملی کشورمان با کره جنوبی یکسان می گردد اما نایب قهرمانی های بیشتر کره جنوبی این تیم را در رده دوم باقی می گذارد، تیم ملی کره جنوبی تا به امروز 4 قهرمانی، 4 نایب قهرمانی و 9 نام سومی را در کارنامه خود دارد.

انگیزه سه جانبه انتقام

با نگاهی به تاریخ دیدارهای تیم های ملی ایران و ژاپن، می توان انگیزه بالای گرفتن انتقام از سامورایی ها در تیم ملی والیبال ایران دید. آنها امروز برای سومین را در تاریخ برگزار کننده فینال مسابقات والیبال قهرمانی آسیا خواهند بود، (دو فینال قبلی در سال های 2009 و 2015 برگزار شده) نکته مهم این است که دو فینال قبلی با فزونی 3 بر یک ژاپن تمام شده و به عبارت دیگر ایران در فینال مسابقات والیبال قهرمانی آسیا تا به امروز نتوانسته ژاپن را شکست دهد. البته نباید فراموش کرد که فزونی در فینال فقط مربوط به مسابقات قهرمانی آسیا است و ژاپن در فینال بازی های آسیایی 2014 با همین نتیجه مغلوب ایران شد. نکته مهم دیگر که انگیزه انتقام دوم برای تیم ملی والیبال ایران محسوب می گردد به این برمی گردد که در آخرین میزبانی ایران از مسابقات والیبال قهرمانی آسیا، فینال بین دو تیم در تهران برگزار گشت و حالا فرصت خوبی است که ژاپنی ها مقابل چشم هوادارانشان طعم تلخ شکست از دست رفتن جام را بچشند.

در نگاه دیگر اگر به بازی های روبروی دو تیم نگاه کنیم، به فزونی ژاپن در دیدارهای آخر خواهیم رسید. تیم ملی ایران در سه تورنمنت جام جهانی، لیگ جهانی و المپیک 2020 به صورت متوالی 3 بار به تیم ملی ژاپن باخته است و امروز با مربی ایرانی فرصت خوبی است تا این فرایند متوقف گردد.

آمار ایران را آماده تر می داند

اما عملکرد تیم های ملی ایران و ژاپن تا به اینجا کار در چام بیست و یکم حکم به فزونی تیم ملی والیبال ایران می دهد. تیم ملی والیبال ایران تمام بازی های خود تا فینال را با برد پشت سر گذاشته و تنها یک ست باخته (مقابل تیم ملی والیبال چین در نیمه نهایی) دارد. این در حالی است که تیم ملی ژاپن در مرحله دوم گروهی مقابل تیم ملی چین شکست خورده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 مهر 1400 بروزرسانی: 5 مهر 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3484

به "ایران چشم انتظار هنرنمایی والیبال؛ پروژه انتقام در سرزمین آفتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران چشم انتظار هنرنمایی والیبال؛ پروژه انتقام در سرزمین آفتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید