برنامه فدراسیون بسکتبال برای مسابقات باشگاهی بانوان در امسال

به گزارش هنجس بلاگ، فریده شجاعی در مصاحبه با خبرنگاران، با تاکید بر اینکه تقویم سال 99 فدراسیون بسکتبال برای مسابقات باشگاهی بانوان تدوین شده اما هنوز در دست اجرا قرار نگرفته است، گفت: طبق این تقویم استارت مسابقات باشگاهی در امسال باید از مردادماه زده گردد و تا آبان ماه و شروع فصل جدید مسابقات لیگ برتر پیگیری گردد.

برنامه فدراسیون بسکتبال برای مسابقات باشگاهی بانوان در امسال

وی اضافه نمود: بر اساس تقویم تدوین شده، از اول مردادماه مسابقات بسکتبال بانوان قهرمانی کشور در پنج رده سنی شروع می گردد. البته اجرای این برنامه و دیگر برنامه های پیش بینی شده در تقویم منوط به شرایط کشور به لحاظ شیوع و گستردگی ویروس کرونا است. اگر ستاد مقابله با کرونا و وزارت ورزش مجوز لازم را صادر نمایند، مسابقات قهرمانی کشور را در موعد مقرر شروع می کنیم در غیراینصورت با یک ماه تأخیر و از شهریورماه مسابقات را شروع می کنیم.

نایب رئیس فدراسیون بسکتبال در امور بانوان توضیح داد: برای فصل جدید مسابقات لیگ برتر هم برنامه ریزی شده تا بتوانیم از آبان ماه این دوره از رقابت ها را شروع کنیم. البته در خصوص زمان این مسابقات هم هیچ قطعیتی وجود ندارد چون باید تابع شرایط کرونایی کشور باشیم و تصمیماتی که بر اساس آن گرفته می گردد.

وی با یادآوری اینکه پرونده فصل گذشته لیگ برتر بسکتبال بانوان به خاطر برگزار نشدن ملاقاتهای باقی مانده فینال و رده بندی هنوز بسته نشده است، اظهار داشت: به محض مساعد شدن شرایط و دریافت مجوز لازم، ملاقات برگشت فینال را برگزار می کنیم تا تکلیف قهرمان تعیین گردد.

شجاعی همچنین در خصوص تیم ملی بسکتبال بانوان و حضور این تیم در رقابت های انتخابی المپیک گفت: در این زمینه هم هیچ برنامه قطعی و تعیینی نداریم. اگر با معضل کرونا روبرو نشده بودیم تا امروز تکلیف تیم ملی برای اعزام به توکیو تعیین شده بود اما حالا حتی نمی دانیم مسابقات چه زمانی برگزار می گردد و ما با چه شرایطی می توانیم در آن شرکت داشته باشیم.

نایب رئیس فدراسیون بسکتبال در امور بانوان با بیان اینکه از مجموع هشت تیمی که می توانند در المپیک شرکت داشته باشند چهار تیم کسب سهمیه نموده اند، گفت: اگر قرار بر برگزاری المپیک توکیو در زمان جدید (مردادماه 1400) باشد، باید طی یک سال آینده مسابقات گزینشی برگزار گردد. فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) اما هنوز هیچ برنامه ای ارائه ننموده است. به محض اعلام برنامه فیبا، برنامه اردویی برای تیم ملی را شروع می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 15 مرداد 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 994

به "برنامه فدراسیون بسکتبال برای مسابقات باشگاهی بانوان در امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه فدراسیون بسکتبال برای مسابقات باشگاهی بانوان در امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید