خبرنگاران رهبران دموکرات ترامپ را متهم به انکار حقیقت کردند

به گزارش هنجس بلاگ، تهران- خبرنگاران- رهبران حزب دموکرات آمریکا ترامپ را متهم کردند که با پیگیری راهبرد تست گیری کرونا به دنبال انکار حقیقت درباره کمبود تجهیزات پزشکی در این کشور است.

خبرنگاران رهبران دموکرات ترامپ را متهم به انکار حقیقت کردند

تارنمای خبری هیل دوشنبه شب گزارش داد نانسی پلوسی رییس دموکرات مجلس نمایندگان و چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات سنای آمریکا این اظهارات را در بیانیه ای مشترک در واکنش به راهبرد ترامپ برای تست گیری کووید19 مطرح کردند.

پس از آنکه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز یکشنبه طرح دولت خود برای انجام آزمایش های کرونا را به کنگره فرستاد، رهبران دموکرات با انتشار این بیانیه گفتند که دولت در واقع هنوز هیچ برنامه جدی برای تقویت تست گیری ندارد.

آن ها تاکید کردند که برنامه ارایه شده توسط ترامپ نشان می دهد که برای انکار این حقیقت است که تجهیزات و تست های کافی وجود ندارد و ترامپ می خواهد از مسوولیت شانه خالی نموده و بار آن را بر دوش ایالت ها بگذارد.

دولت ترامپ در گزارشی که به کنگره داده گفته است که تا خاتمه امسال میلادی 100 میلیون سوآب برای انجام آزمایش کرونا تهیه نموده و در اختیار ایالت ها قرار می دهد، اما کارشناسان می گویند که این مقدار آزمایش بسیار کمتر از میزان مورد احتیاج برای آمریکا است.

موضع دولت ترامپ در قبال انجام تست گیری گسترده از مردم برای مقابله با شیوع مجدد کرونا این است که آن را مسوولیت دولت های محلی می داند و در گزارش اخیر خود بار دیگر بر این موضع پافشاری نموده است.

این در حالی است که دموکرات ها معتقدند دولت فدرال نباید مسوولیت این کار را بر عهده ایالت ها بگذارد. آن ها همچنین می گویند که برنامه دولت فدرال در این زمینه مبهم است و جزئیات لازم را ندارد.

در حال حاضر آمریکا با یک میلیون و 688 هزار نفر مبتلا به کووید19 و مرگ نزدیک به 100 هزار نفر بر اثر ابتلا به این ویروس، در صدر کشورهای دنیا از لحاظ ابتلا و مرگ ومیر واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 962

به "خبرنگاران رهبران دموکرات ترامپ را متهم به انکار حقیقت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رهبران دموکرات ترامپ را متهم به انکار حقیقت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید