خبرنگاران 25 درصد از نیروگاه های ثقلی برق آبی کشور در استان مرکزی راه اندازی شده است

به گزارش هنجس بلاگ، اراک - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: 25 درصد از نیروگاه های ثقلی برق آبی کشور در این استان راه اندازی شده که این مهم به همت و با درایت دولت تدبیر و امید ثمر داشته است.

خبرنگاران 25 درصد از نیروگاه های ثقلی برق آبی کشور در استان مرکزی راه اندازی شده است

محمد اله داد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: 161 میلیون کیلووات ساعت انرژی از سوی نیروگاه های تجدیدپذیر استان مرکزی فراوری شده که این میزان فراوری انرژی در آن معادل مصرف سالیانه 80 هزار خانوار است.

وی اعلام کرد: روستای مزرعه نو در شهرستان آشتیان نخستین روستای سبز کشور است که در تمام انرژی برق مورد احتیاج آن از منابع و تاسیسات خورشیدی تامین می گردد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: راه اندازی مرکز پایش هوشمند، مانیتورینگ پیک بار با ولتاژ فیدرهای فشار متوسط و مشترکان دارای کنتور هوشمند استان مرکزی، مدیریت موثر بار در شرایط عادی و پیک، مدیریت موثر کنترل خاموشی ها، مدیریت موثر ولتاژ استاندارد، سرعت عمل در آنالیز نتیجه و بازخورد عملیات گروه های اجرایی از دیگر اقدامات این شرکت در دولت تدبیر و امید تا به امروز بوده است.

اله داد گفت: تمام روستاهای بالای 10 خانوار استان مرکزی برقدار هستند و ضریب نفوذ برق در مناطق شهری و روستایی 100 درصد است و یک هزار و 174 روستای این استان از نعمت برق برخوردار هستند.

وی مطرح کرد: از دسترس خارج شدن تاسیسات دستگاه های خدماتی، افزایش طول عمر تجهیزات و تاسیسات منصوبه، ایجاد یک هزار و 500 متر کانال انرژی و ایجاد گام نخست کانال انرژی به طول 150 متر در بازار تاریخی اراک از دیگر اقدامات مهم این شرکت در دولت تدبیر و امید است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی اضافه کرد: شاخص راهبردی تلفات انرژی الکتریکی این استان از سال 92 تا خاتمه سال 98 با کاهش چهار درصدی همراه بوده و این مهم موجب صرفه جویی 60 میلیون لیتر سوخت در کاهش 200 هزار تن آلاینده به محیط زیست شده است.

اله داد گفت: ساخت و نصب آشیانه پرنده و نصب کنسول عایق روی شبکه های فشار متوسط به منظور حفاظت از محیط زیست، کاهش تلفات انرژی از 13 به 9 درصد، کاهش مدت زمان خاموشی به کمتر از یک دقیقه به ازای هر مشترک در شبانه روز، برقدار شدن تمام روستاهای بالای 10 خانوار استان مرکزی، اصلاح 2 هزار و 500 کیلومتر شبکه های فرسوده، ایجاد و اصلاح 71 هزار دستگاه چراغ روشنایی معابر و حذف قبوض کاعذی مشترکان با صرفه جویی در مصرف کاغذ و حذف پنج میلیون قبض برق و حفظ محیط زیست با جلوگیری از قطع 300 درخت در سال، از دیگر اقدامات شرکت توزیع نیروی برق این استان از سال 92 تا به امروز است.

وی گفت: نصب 13 هزار دستگاه کنتور هوشمند برای مشترکان دیماندی استان مرکزی، رویت پذیری 65 درصد بار استان و انرژی مصرف استان از راه دور، مانیتورینگ بار و ولتاژ و سایر پارامترهای فنی از راه دور، مدیریت مصرف هوشمند در راستای مدیریت پیک بار استان، مدیریت ولتاژ مشترکان،

کاهش شاخص راهبردی متوسط زمان خاموشی به ازای هر مشترک به کمتر از یک دقیقه در روز، توسعه و تجهیز هشت گروه مجهز و فعال خط گرم و اتوماسیون کلیدهای فشار متوسط با امکان قطع و وصل از راه دور، از دیگر اقدامات است.

استان مرکزی با دارا بودن 12 شهرستان دارای بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت است و در این منطقه 740 هزار مشترک برق وجود دارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1616

به "خبرنگاران 25 درصد از نیروگاه های ثقلی برق آبی کشور در استان مرکزی راه اندازی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 25 درصد از نیروگاه های ثقلی برق آبی کشور در استان مرکزی راه اندازی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید