فکر بچه ها اوتیسمی را با این کتاب بخوانید

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران اوتیسم و اختلالات شناختی یکی از شناخته شده ترین اختلالاتی است که استرس و بار روانی زیادی را به والدین وارد می نماید. فکر اصلی ترین واژه ای است که درمانگران در تلاشند با تغییرات زیستی و شناختی چاره ای برای کاهش یا برطرف آثار این اختلال بیاندیشند. کتاب آموزش فکر خوانی به بچه ها اوتیسم نوشته جولی هادوین، پاتریشا هاولین و سیمون بارون با ارائه تمرین هایی دنیای فکری بچه ها ار عینی سازی می نماید.

فکر بچه ها اوتیسمی را با این کتاب بخوانید

مهدی عبداله زاده رافی، کارشناس و مترجم کتاب آموزش فکر خوانی به بچه ها اوتیسم در گفت وگو با خبرنگار ایبنا درباره اهمیت عینی سازی دنیای فکری برای بچه ها اوتیسم گفت: بچه ها اوتیسم در تعاملات اجتماعی دچار نقص هستند. این بچه ها نمی توانند دنیای فکری دیگران را درک نمایند. به همین علت احتیاج است با عینی سازی دنیای فکری، این بچه ها را برای فکر خوانی آماده کرد. این کتاب درست با این هدف به نگارش در آمده است.

وی اضافه نمود: والدین، مربیان، معلمان و درمانگران می توانند از این کتاب برای آموزش به بچه ها اوتیسم بهره بگیرند. چراکه در این اثر شیوه آموزش به سادگی بیان شده است و احتیاج به تخصص های کاربردی برای آموزش نیست. در واقع افراد با حداقل سواد، می توانند از آن استفاده نمایند.

عبداله زاده رافی اضافه نمود: تمرین هایی که در این کتاب ارائه شده است، نه تنها برای بچه ها مبتلا به اوتیسم بلکه برای بچه ها دچار مسائل رشدی مانند بچه های که دچار کم توانی فکری، ناتوانی یادگیری و بچه ها مبتلا به ADHD هستند نیز مناسب است. حتی می توان این تمرین ها را برای بچه ها کوچک تر نیز استفاده کرد.

نقص تعاملات شناختی، دوست یابی را در بچه ها به خطر می اندازد

این کارشناس تاکید نمود: نقص تعاملات اجتماعی هزینه های زیادی برای بچه ها مبتلا به اوتیسم به همراه دارد. درواقع، بسیاری از یادگیری های ضمنی، در بافت تعاملات اجتماعی رخ می دهند. بعلاوه، در صورت نقص در تعاملات اجتماعی، دوست یابی به خطر می افتد. علاوه بر این، وقتی کودک به بزرگ سالی می رسد و قصد ورود به دنیای کار را دارد، در صورت نداشتن مهارت های اجتماعی لازم، در این حوزه نیز دچار مشکل می گردد.

لازم به ذکر است کتاب آموزش فکر خوانی به بچه ها اوتیسم از سوی انتشارات ارجمند راهی بازار کتاب شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3718

به "فکر بچه ها اوتیسمی را با این کتاب بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فکر بچه ها اوتیسمی را با این کتاب بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید