رونمایی از باریک ترین ساعت مچی مکانیکی جهان

به گزارش هنجس بلاگ، اگر شش ساعت RM UP-07 Ferrari ریچارد میل را روی هم قرار دهیم، بازهم به ضخامت اپل واچ سری 7 نخواهد رسید.

رونمایی از باریک ترین ساعت مچی مکانیکی جهان

شرکت سوئیسی ریچارد میل (Richard Mill) از باریک ترین ساعت مچی مکانیکی جهان رونمایی کرد.

محصولی که تحت عنوان RM UP-07 Ferrari شناخته می شود و ضخامت بدنه آن برابر با 1.75 میلیمتر عنوان شده که تقریبا 0.05 میلیمتر از ضخامت بدنه ساعت های Bulgari و Octo Finnisimo که تتا پیش از این، عنوان باریک ترین ساعت جهان را در اختیار داشتند، باریک تر است.

برای درک بهتر ابعاد و ضخامت بدنه این ساعت می توان به ساعت اپل واچ سری 7 اشاره کرد که ضخامت بدنه آن به 10.7 میلیمتر می رسد. این یعنی، اگر شش ساعت RM UP-07 Ferrari ریچارد میل را روی هم قرار دهیم، بازهم به ضخامت اپل واچ سری 7 نخواهد رسید.

صفحه این ساعت و پایه و پل های اسکلتی آن از آلیاژی ساخته شده که 90 درصد آن را تیتانیوم، 6 درصد آن را آلومینیوم و 4 درصد آن را وانادیوم تشکیل می دهد. این ترکیب اغلب در کاربرد های هوافضا و در سطوح پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد و استحکام آن در مقایسه با تیتانیوم خاصل تجاری بیشتر است.

از جمله مشخصات این ساعت می توان به مقاومت آن در فشار های بالا و تا عمق 10 متری آب اشاره کرد. حرکات قطعات داخلی این ساعت نیز با همکاری شرکت Audemars Piguet Renaud & Papi طراحی شده است.

ریچارد میل همچنین در این پروژه با شرکت فراری هم همکاری داشته و در مجموع، بیش از 6000 ساعت را در آزمایشگاه های تخصصی روی طراحی و توسعه این ساعت زمان صرف کرد.

اگرچه ریچارد میل با این ساعت، بار دیگر هنر مهندسان خود را به رخ رقبا کشید، اما از لحاظ زیبایی شناختی، قطعا محصول شرکت بولگاری از زیبایی به مراتب بیشتری نسبت به RM UP-07 Ferrari برخوردار است.

به گفته ریچارد میل، تنها 150 نسخه از این ساعت تولید خواهد شد و علاقه مندان می توانند با پرداخت یک میلیون و 888 هزار دلار، یکی از صاحبان آینده این ساعت خاص باشند.

منبع: فرادید
انتشار: 3 مرداد 1401 بروزرسانی: 3 مرداد 1401 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3779

به "رونمایی از باریک ترین ساعت مچی مکانیکی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از باریک ترین ساعت مچی مکانیکی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید