شلیک موشک کروز هند همزمان با ادامه تنش ها در چین

به گزارش هنجس بلاگ، خبرنگاران : ارتش هند، همزمان با ادامه تنش ها با چین با وجود چندین دور مذاکرات، موشک های کروز براهموس با برد 450 کیلومتر و موشک های کروز نیربهای با برد 800 کیلومتر را در منطقه لداخ مستقر نموده است.

شلیک موشک کروز هند همزمان با ادامه تنش ها در چین

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید.

به گزارش هنجس بلاگ به نقل از ایسنا، هند به طور موفقیت آمیز یک موشک کروز مافوق صوت براهموس با بورد متوسط را صبح چهارشنبه با استفاده از تقویت کننده ساخت داخل، به صورت آزمایشی از یک مرکز آزمایش در ساحل اُدیشا به صورت آزمایشی پرتاب کرد.

مقامات دفاعی گفتند آزمایش این موشک که می تواند به هدفی تا فاصله 450 کیلومتری برخورد کند، در پروژه PJ-10 سازمان تحقیقات و توسعه دفاعی (DRDO) صورت گرفته است.

آزمایشگاه تحقیقات مواد با انرژی بالای هند، تقویت کننده پیشرانه جامد موشک های براهموس را ساخته است. این پیشرانه مشتعل شده و از جهت مخالف جهت پروازی موشک خارج می گردد، بنابراین به موشک نیروی محرکه حرکت به جلو می دهد.

سیستم پیشرانه و چارچوب هوایی برای موشک از روسیه وارد شده است و دانشمندان دفاعی هند انتظار دارند که استفاده از پیشرانه داخلی، در قیمت موشک صرفه جویی کند.

موشک مافوق صوت از زمانی که سازمان تحقیقات و توسعه دفاعی آن را با همکاری شرکت فناوری ان پی اوام ارتش روسیه ساخت، به عنوان نماد مهمی در شراکت ارتش هند و روسیه تبلیغ شده است.

ارتش هند یک موشک هوا به هوای براهموس در منطقه مورد مناقشه لداخ مستقر کرد که بازتابی از موشک های بلندبرد سطح به هوای ارتش آزادی خلق در تبت و منطقه سین کیانگ است. هندوستان تایمز روز سه شنبه گزارش کرد که موشک های مافوق صوت نیربهای و تسلیحات آکاش نیز به منظور مقابله با چین، در رویداد بدترین سناریو، مستقر شده اند.

روز سه شنبه، دو غول آسیایی موضع خود نسبت به منطقه لداخ را سخت تر کردند؛ چین این منطقه را قلمروی هندی غیرقانونی تأسیس شده خواند، در حالی که دهلی نو نیز با صراحت اظهار کرد که خط واقعی کنترل 1959 را به رسمیت نمی شناسد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1560

به "شلیک موشک کروز هند همزمان با ادامه تنش ها در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلیک موشک کروز هند همزمان با ادامه تنش ها در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید