عمران خان: در زمان حکومت مودی نمی توان مساله کشمیر را حل کرد

به گزارش هنجس بلاگ، نخست وزیر پاکستان ضمن ابراز نا امیدی از دولت دهلی نو برای یافتن راه حلی در خصوص کشمیر گفت: فکر نمی کنم در زمان حکومت مودی بتوان مساله کشمیر را حل کرد.

عمران خان: در زمان حکومت مودی نمی توان مساله کشمیر را حل کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ای. آر. وای نیوز، عمران خان نخست وزیر پاکستان ضمن ابراز نارضایتی از سرکوب مردم کشمیر توسط نظامیان هندی گفت: دهلی نو دائما به تنش در کشمیر دامن می زند.

وی شرح داد: فکر نمی کنم در زمان حکومت مودی بر هند بتوان مساله کشمیر را حل کرد، زیرا آن ها هیچ علاقه ای به مذاکره ندارند.

عمران خان گفت: شاهد این هستیم که نظامیان هندی به راحتی جوانان کشمیری را دستگیر و روانه زندان می کنند تا خفقان بیشتری در منطقه ایجاد کنند. این در حالی است که خواسته سازمان ملل برگزاری همه پرسی آزادانه در کشمیر است.

نخست وزیر پاکستان اضافه کرد: حل مساله کشمیر می تواند منجر به پیشرفت هند و پاکستان شود، ولی دولتی باید در هند بر سرکار باشد که به حل مساله از طریق مذاکره باور داشته باشد.

عمران خان سپس به مسائل داخلی پاکستان اشاره کرده و گفت: دیگر بحران و مسائل اقتصادی پاکستان به اتمام رسیده است و در سال جاری شاهد کم شدن چشمگیر قیمت ها خواهیم بود.

رهبر حزب تحریک انصاف اضافه کرد: پس از حادثه یازده سپتامبر در آمریکا (2001) سال 2019 امن ترین سال در پاکستان بوده است و آمار ها نشان می دهد که کشور دائما به سوی امنیت پیش می رود.

وی در خصوص مساله صلح افغانستان گفت: اگر آمریکا و طالبان بتوانند به نقطه مشترکی برسند و مذاکرات آن ها پیروز باشد طبیعتا صلح در افغانستان نیز رقم خواهد خورد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 341

به "عمران خان: در زمان حکومت مودی نمی توان مساله کشمیر را حل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان: در زمان حکومت مودی نمی توان مساله کشمیر را حل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید