عکس ، بلعیدن کامل انسان برای این مارها کار سختی نیست!

به گزارش هنجس بلاگ، از تیتانوبوا، یک مار ماقبل تاریخ به مقدار تیرانوسوروس رکس، تا مارهای پیتون و بوآهای امروزی که می توانند انسان را به طور کامل ببلعند، اینها بزرگترین، سنگین ترین و طولانی ترین مارهایی هستند که تا به حال روی زمین زندگی نموده اند.

عکس ، بلعیدن کامل انسان برای این مارها کار سختی نیست!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مارها با بدن هایی با طرح های عجیب، حملاتی سریع، سریع تر از جت های جنگنده هنگام شتاب گیری و حتی ظرفیت پرواز دارند، گروهی از خزندگان هستند. بعضی از آنها به خاطر یک ویژگی خاص سزاوار توجه هستند؛ میزان بزرگ آنها.

بیشتر بخوانید:

شهپاد آمریکایی که عبورش از تنگه هرمز خبرساز شد/ عکس

دست به یکی همه غول های اروپا برای رقابت با استار

از مارهای بوآ گرفته تا مارهای پیتون مشبک، این سیاره مملوء از مارها در طرح ها و رنگ ها متنوع است؛ این شکارچیان در سراسر دنیا از جمله جنوب شرقی آسیا، آمریکای جنوبی و ایالات متحده یافت می شوند. اما بزرگ ترین مارهای دنیا چقدر هستند؟ و بزرگترین مارهای منقرض شده در تاریخ کدامند؟

میزان گیری دقیق می تواند سخت باشد، به ویژه وقتی صحبت از گونه هایی است که مدت ها مرده اند. پاتریک کمپل، متصدی ارشد مجموعه خزندگان در موزه تاریخ طبیعی لندن، به لایو ساینس گفت:تأیید سوابق تاریخی ممکن است سخت باشد، و پوست مارها را می توان بدون اعوجاج قابل مشاهده زیاد کشید، که منجر به برآورد بیش از حد می گردد.

با این حال، او گفت اسنادی از مارهای غول پیکر از سراسر دنیا وجود دارد. در زیر نمونه ای از این مارهای بزرگ را مشاهده می کنید.

10. پیتون سنگی آفریقای مرکزی (5 متر)

پیتون های سنگی آفریقای مرکزی بزرگترین مار آفریقا هستند که طول آنها به 5 متر می رسد. طبق گفته باغ وحش اورگان، پیتون صخره ای آفریقای مرکزی (Python sebae) بزرگترین مار آفریقا است. این مار این بسیار سازگار است و در سراسر جنوب صحرای آفریقا یافت می گردد، جایی که به همان میزان در زیستگاه های ساوانا، جنگل و بیابان زندگی می نماید. طبق گفته Animal Diversity Web این پیتون ها به طور میانه حدود (3 تا 5 متر) طول دارند. مانند پیتون های برمه ای، پیتون های سنگی آفریقای مرکزی نیز می توانند طعمه های قابل توجهی از جمله بز کوهی و تمساح را ببلعند. گاهی اوقات، حتی انسان ها نیز در منو هستند.

متن کامل گزارش را اینجا بخوانید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1402 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3918

به "عکس ، بلعیدن کامل انسان برای این مارها کار سختی نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، بلعیدن کامل انسان برای این مارها کار سختی نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید