مونسانتو در پرتغال، روستایی در بین تخته سنگ هاست!، تصاویر

به گزارش هنجس بلاگ، شکل گیری این روستا حدودا می توان گفت که در قرن 16 رخ داده است. روستای مونسانتو ، ما بین صخره ها ساخته شده و تمام خانه های این روستا در بین سنگ های بزرگ محاصره و خیابان های باریکی در میان سنگ ها به وجود آمدند.

مونسانتو در پرتغال، روستایی در بین تخته سنگ هاست!، تصاویر

به گزارشخبرنگاران: در کشور پرتغال، منطقه ای به نام Serra da Estrela وجود دارد که در کنار کوهی واقع شده است و یک روستای یکه و فریبنده است که به روستای مونسانتو معروف است. چیزی که درباره این روستا بسیار عجیب و است و به محض دیدن، جلب توجه می نماید، این است که این روستا در میان تخته سنگ ها ساخته شده و وقتی که به آن نگاه می کنید، می توانید خانه هایی را ببینید که روی تخته سنگ ها، در میان آن ها یا حتی زیر آن ها ساخته شده اند! حتی خیابان های کوچک این روستا هم از میان تخته سنگ ها می گذرد و قرن هاست که این روستا این گونه است و هنوز هم که هنوز است دست نخورده به همان شکل سابق نگه داشته شده است.

برخی از خانه های این روستا از سنگ های گرانیت ساخته شده اند و ورودی های شگفت انگیزی دارند. در سال 1938، به روستای مونسانتو لقب پرتغالی ترین روستای پرتغال را دادند و از آن موقع به بعد بود که اجازه ساخت و ساز خانه های جدید در آن داده نشد و از آن موقع این روستا، به یک موزه زنده تبدیل شد!

پرتغال یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپا است، این کشور دقیقا همان مرزهایی که از سال 1249 برای آن مشخص شده بوده را هنوز هم دارد که چیزی حدود 800 سال پیش می گردد. جالب است بدانید گفته می گردد که لیسبون، پایتخت پرتغال حتی قدیمی تر از رم است! در واقع دانشمندان تخمین زده اند که لیسبون دست کم 4 قرن از رم قدمتش بیشتر است و می گویند که از 1200 سال قبل از میلاد مسیح در این شهر سکونت می شده است.

شاید باور نکنید ولی پرتغال تاثیر شگفت انگیزی روی غذاهای دنیا داشته است. غذای معروف تمپورا که در واقع بشقاب غذاهای دریایی و سبزیجات سرخ شده است، متعلق به این کشور است. جالب است بدانید که فلفل تند و گوجه را پرتغالی ها به هند و تایلند معرفی کردند و اگر آن ها نبودند در واقع امروزه خبری از خورش کاری مشهور هندی هم نبود! قهوه را هم پرتغالی ها به برزیل معرفی کردند.

اگر بخواهید به وسیله وسایل حمل نقل عمومی به این روستا برودید، باید بدانید که راه سختی را در پیش دارید و رفتن به آن جا اصلا آسان نخواهد بود. با این وجود، چشم اندازی که از این جای روح نواز خواهید داشت، قطعا ارزشش را دارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1166

به "مونسانتو در پرتغال، روستایی در بین تخته سنگ هاست!، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونسانتو در پرتغال، روستایی در بین تخته سنگ هاست!، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید