نوروزی: بعید است شرایط فعلی کرونا باعث تعطیلی دوباره ورزش گردد

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران، افزایش آمار مبتلایان نو به ویروس کرونا در ورزش نگرانی هایی را در رابطه با چگونگی پیگیری فعالیت های ورزشی طی هفته های آینده و اینکه آیا ادامه این فرایند منجر به تعطیلی دوباره ورزش کشور خواهد شد؟ ایجاد نموده است.

نوروزی: بعید است شرایط فعلی کرونا باعث تعطیلی دوباره ورزش گردد

غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در تبادل نظر با خبرنگاران در این زمینه شرح داد و گفت: آنچه مسلم است مهیا بودن شرایط برای پیگیری برنامه ها و فعالیت های ورزشی برای مان اهمیت داد و موضوع مهم تر سلامت ورزشکاران است که در هر شرایطی اولویت خواهد بود.

وی با یادآوری شرایطی که منجر به بازگشت فعالیت های ورزشی به حالت عادی شد، ادامه داد: بعد از فروکش کرونا در کشور و آبی شدن تقریباً کامل نقشه کشور، برگزاری مسابقات و برنامه های ورزشی در کشور به حالت عادی بازگشت اما همچنان بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید داشتیم و بدون آن مجوز هیچ فعالیتی را ندادیم. با این حال طی روزهای گذشته مجدد شاهد موارد تازه از ابتلاء هستیم که تعدادشان کم هم نیست. این موضوع بی ارتباط به شیوع ویروس اومیکرون نیست.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی به مشکلاتی که در خصوص نوع تازه ویروس کرونا با آن روبرو هستیم، اشاره نمود و گفت: کیت های لازم برای تشخیص اومیکرون محدود است اما مشکل اصلی اینجاست که این نوع ویربوس آزمایش گریز است، ویروس دلتا به راحتی به وسیله تست PCR قابل تشخیص بود اما در خصوص نوع تازه ویروس بیشتر علائم مانند سرماخوردگی، عطسه، گلو درد، خستگی و … مشکوک به بیماری می شویم.

نوروزی تاکید نمود: با همه اینها باید مراقب بود و از شیوع بیشتر ویروس جلوگیری کرد. به همین دلیل مکاتبه ای با فدراسیون والیبال داشتیم و خواهان امتناع از حضور تماشاگران به دیدارهای لیگ برتر این رشته شدیم چراکه شرایط و خبرها حکایت از توسعه ویروس در والیبال داشت. حتی این موضوع را مطرح کردیم که در صورت امکان دیدارهای لیگ برتر والیبال یک هفته تعطیل گردد تا شرایط کمی مساعدتر گردد یا اینکه برای هر بازی دوباره انجام تست اجبار گردد.

وی با بیان اینکه دیگر رشته ها هم به وسیله فدراسیون پزشکی ورزشی رصد می شوند و در صورت احتیاج به آنها هم ورود خواهد شد به این پرسش که چقدر احتمال می دهید دوباره شاهد تعطیل شدن ورزش باشیم؟ پاسخ داد.

نوروزی در این زمینه گفت: تبعات اومیکرون و میزانی که فرد مبتلا را درگیر می نماید به میزان ویروس دلتا شدید نیست. نوع تازه کرونا بیشتر سیستم تنفس فوقانی را درگیر می نماید درحالیکه در موج قبلی شاهد درگیری ریه افراد بودیم طوریکه کارشان را به بیمارستان و بستری می کشاند اما در نوع تازه کرونا رعایت پروتکل ها و استراحت برای درمان کافی است. بنابراین و بیشتر به منظور جلوگیری از سرعت انتشار، پروتکل های سخت گیرانه تری خواهیم داشت اما بعید است کار به تعطیلی دوباره ورزش کشیده گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3722

به "نوروزی: بعید است شرایط فعلی کرونا باعث تعطیلی دوباره ورزش گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوروزی: بعید است شرایط فعلی کرونا باعث تعطیلی دوباره ورزش گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید