هند؛ بازداشت 10 داماد مسلمان به دلیل تغییر دادن مذهب عروس

به گزارش هنجس بلاگ، هندوهای تندرو معتقدند در فرآیندی که عشق جهادی نامیده می شود، مردان مسلمان، با وعدهٔ عشق و ازدواج، زنان سادهٔ هندو را می فریبند و آنها را مسلمان می کنند.

هند؛ بازداشت 10 داماد مسلمان به دلیل تغییر دادن مذهب عروس

پلیس هند گفت ده مرد را که پس از عقدِ ازدواج، همسر خود را به تغییر مذهب واداشته بودند بازداشت کرده است. مقامات پلیس ایالت اوتار پرادش گفتند که این ده مرد با شکایت والدین همسرشان دربارهٔ آنکه داماد، دختر آنها را وادار به تغییر دین کرده، بازداشت شده اند.

به گزارش یورونیوز، این متهمان تحت قانون تازه ای بازداشت شده اند که میان مردم هند به قانون مقابله با عشق جهادی (Love Jihad) معروف شده است.

قانون تازهٔ ضدّ تغییر دین نخستین بار ماه گذشته علیه تغییر مذهب به شکل اجباری یا ساختگی، در ایالت اوتار پرادش هند به تصویب رسید، و مطابق آن هرکس دیگران را به تغییر آیین وا دارد یا از طریق ازدواج آنان را به این کار راضی کند به زندان محکوم می شود.

اوتار پرادش با 190 میلیون نفر سکنه پرجمعیّت ترین ایالت هندوستان به شمار می رود، و مقامات آن گفته اند که این قانون برای پیشگیری از ازدواج های ساختگی و همچنین محافظت از زنان تصویب شده است.

گرچه قانون تازه از دین خاصی نام نمی برد اما منتقدانش می گویند که مصوّبهٔ اخیر، اسلام هراسانه است و هدف از آن مقابله با عشق جهادی است.

هندوهای تندرو معتقدند در فرآیندی که عشق جهادی نامیده می شود، مردان مسلمان، با وعدهٔ عشق و ازدواج، زنان سادهٔ هندو را می فریبند و آنها را مسلمان می کنند.

مطابق قانون تازه، زن و مردی که دین متفاوت با هم دارند یک ماه پیش از ازدواج باید مراتب را به اطلاع قاضی ایالت برسانند و اگر پس از استعلام دادگاه مسئله ای در کار نبود اجازهٔ ازدواج به آنها داده خواهد شد.

دست کم چهار ایالت دیگر هند نیز اعلام کرده اند که درصدد تهیه و تصویب قوانین مشابهی برای مقابله با تغییر دین اجباری هستند.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2263

به "هند؛ بازداشت 10 داماد مسلمان به دلیل تغییر دادن مذهب عروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند؛ بازداشت 10 داماد مسلمان به دلیل تغییر دادن مذهب عروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید