پلوسی در پی درگیری مرزی وارد ارمنستان شد

به گزارش هنجس بلاگ، خبرگزاری فرانسه گزارش داد: نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز (شنبه) در حالی وارد ارمنستان شد که درگیری های مرزی مرگبار چند روز گذشته میان این کشور با جمهوری آذربایجان کوشش های غرب برای میانجی گری صلح پایدار میان دو کشور را به خطر انداخت.

پلوسی در پی درگیری مرزی وارد ارمنستان شد

به گزارش ایرنا، این خبرگزاری به نقل از پلوسی اضافه کرد: این سفر او نماد قدرتمندی از تعهد قاطع ایالات متحده به ارمنستان دموکراتیک و مرفه و منطقه باثبات و امن قفقاز است.

پلوسی بالاترین مقام آمریکایی است که از زمان استقلال این کشور کوچک فقیر در سال 1991 از اتحاد جماهیر شوروی به ارمنستان سفر نموده است.

آلن سیمونیان رئیس مجلس ارمنستان، پیش از ورود پلوسی و هیات همراه به خبرنگاران گفت که این سفر سه روزه نقش بسزایی در تضمین امنیت ما خواهد داشت.

تارنمای آرمنیا نیوز نوشت: پلوسی در سفر 17 تا 19 سپتامبر (28-26 شهریور) خود با نیکول پاشینیان نخست وزیر، آلن سیمونیان رئیس مجلس ملی و دیگر مقامات ارشد ارمنستان ملاقات و درباره روابط آمریکا و ارمنستان و شرایط امنیتی کنونی گفت و گو خواهد نمود.

سفارت آمریکا در ارمنستان درباره سفر هیات آمریکایی به ریاست رئیس مجلس نمایندگان این کشور به ایروان نوشت: پلوسی در این سفر به همکاری قوی میان دو کشور که ریشه در ارزش های مشترک و روابط دیرینه میان مردمان ما دارد، خواهد پرداخت.

پلوسی روز آدینه تایید کرد که پس از درگیری های مرزی میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان که در این هفته بیش از 200 نفر کشته شدند، به ارمنستان سفر خواهد نمود.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان در سال 2020 و در دهه 1990 بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی، منطقه ارامنه نشین جمهوری آذربایجان تجربه دو جنگ را داشتند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 شهریور 1401 بروزرسانی: 29 شهریور 1401 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3819

به "پلوسی در پی درگیری مرزی وارد ارمنستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی در پی درگیری مرزی وارد ارمنستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید