کمال خرازی: مدرک گرایی، بازار فساد انگیزی را ایجاد نموده است

به گزارش هنجس بلاگ، تهران (پانا)- رییس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه باید کمی گرایی حاکم بر مراکز علمی و پژوهشی را به سمت کیفی گرایی سوق داد، گفت مدرک گرایی حاکم در جامعه بازار فساد انگیزی را ایجاد نموده است.

کمال خرازی: مدرک گرایی، بازار فساد انگیزی را ایجاد نموده است

به گزارش شورای راهبردی روابط خارجی، سید کمال خرازی در آیین بزرگداشت هفته پژوهش به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همکاری وزارت امور خارجه ضمن قدردانی از زحمات سازمان فرهنگ و ارتباطات و نمایندگی های آن در خارج از کشور گفت: باید اذعان کرد که در شرایط فعلی پژوهش به شکل امری برای امرار معاش درآمده است؛ به طوری که متأسفانه هدف بسیاری از پژوهش­ های دانشگاهی کسب امتیاز برای ارتقای مراتب دانشگاهی است. علاوه بر این بر فضای جامعه نیز مدرک گرایی حاکم است و این بازار فساد انگیزی را نیز ایجاد نموده است.

رییس شورای راهبردی روابط خارجی در ادامه به نمونه هایی از پژوهشگران متقدم و متأخر چون ابن سینا، ابوریحان بیرونی، ناصرخسرو، علامه امینی، شهید مطهری و علامه طباطبایی اشاره و توضیح داد: هر یک از این بزرگان در طول عمر پربرکت خویش صرفاً با انگیزه ­های مذهبی، ملی یا علمی به پژوهش پرداختند و با تحمل مشقات سفر به نقاط دوردست و رنج های فراوان توانستند آثار ماندگار و گران سنگی را از خود بر جای بگذارند و انگیزه های مادی عامل کوشش آن ها نبود.

خرازی ابراز امیدواری کرد که شورای عالی انقلاب فرهنگی با ایجاد سیاست های مؤثر بتواند کمی گرایی حاکم بر مراکز علمی و پژوهشی را به سمت کیفی گرایی سوق دهد، به نحوی که پژوهشگرانی که قابلیت و توانایی ارائه کارهای کیفی دارند دغدغه امرار معاش خود را نداشته باشند و با انگیزه ای والاتر به پژوهش بپردازند و بدین ترتیب محصولات آنها در تاریخ پرعظمت ایران اسلامی ماندگار گردد.

در این مراسم که ابوذر ابراهیمی ترکمان ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی هم به شکل مجازی حضور داشتند، از تازه های نشر وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی رونمایی و پژوهشگران برتر این دو دستگاه معرفی و از آنها قدردانی شد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2360

به "کمال خرازی: مدرک گرایی، بازار فساد انگیزی را ایجاد نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمال خرازی: مدرک گرایی، بازار فساد انگیزی را ایجاد نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید