کمرانی: بهترین ترکیب برای تکواندو قهرمانی آسیا انتخاب شده است، امیدواریم یک پله بالاتر برویم

به گزارش هنجس بلاگ، سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان گفت: بهترین ترکیب برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب شدند و تیم با تلفیقی از تجربه و جوانی در رقابت ها حاضر می شود.

کمرانی: بهترین ترکیب برای تکواندو قهرمانی آسیا انتخاب شده است، امیدواریم یک پله بالاتر برویم

با ما همراه باشید تا با بهترین خرید تور ویتنام ارزان با یکی از بهشت های روی زمین آشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

مهرو کمرانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی هنجس بلاگ، در مورد تعیین شدن ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان برای مسابقات قهرمانی آسیا گفت: عملکرد نفرات در تورنمنت ترکیه برای ما خیلی مهم بود و 50 درصد تصمیم گیری ما بعد از این مسابقات قطعی شد. فارغ از نتیجه گیری و کسب مدال، تورنمنت ترکیه یاری بزرگی به ما کرد تا ترکیبی را انتخاب کنیم که در مسابقات قهرمانی آسیا عملکرد خوبی داشته باشیم و بتوانیم شرایط را در بخش بانوان تغییر دهیم.

وی اضافه کرد: ناهید کیانی، زهرا پوراسماعیل و طیبه پارسا سابقه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا دارند و تیم را ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوانان با انگیزه مستعد تشکیل داده است. فکر می کنم بهترین ترکیب ممکن برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب شد.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که بهتر نبود که به جای حضور در تورنمنت G1 ترکیه، تیم ملی در تورنمنت G2 فجیره که به صورت همزمان با این مسابقات برگزار می شد، شرکت می کرد، گفت: زمانی که برای حضور در تورنمنت ترکیه اقدام کردیم، تورنمنت فجیره نیز در تقویم از گرید G1 برخوردار بود و سطح یکسانی با مسابقات ترکیه داشت و به نظر می رسد با عدم استقبال کشورها گرید این مسابقات تغییر کرد. برای ما مهم مسابقه و مبارزه بچه ها قبل از مسابقات قهرمانی آسیا بود و تا آخرین لحظات تعداد نفرات کمتری در فجیره حضور داشتند.

کمرانی اعلام نمود: سطح فنی تورنمنت ترکیه خیلی بالاتر بود و می توان با مشاهده رنکینگ نفرات حاضر در این مسابقات به این مهم پی برد. یکی دیگر از دلایل ما برای حضور در ترکیه تمرین مشترک با تیم ملی این کشور بود که دقایق آخر این موضوع منتفی شد. با توجه به اینکه تعداد شرکت نمایندگان مسابقات فجیره کمتر از ترکیه بود، کسب مدال در این مسابقات برای ما راحت تر بود، اما مسابقات ترکیه محک خیلی خوبی برای ما بود و متوجه شدیم در چه اوزانی مشکل داریم و فکر می کنم بهترین انتخاب را برای ترکیب تیم ملی داشتیم.

وی در مورد اینکه نفرات تیم چه زمانی برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره ای انتخاب خواهند شد، گفت: در حال حاضر می دانیم تقریبا چه نفراتی در این مسابقات حضور شرکت خواهند کرد، اما با این حال مسابقات قهرمانی آسیا بازخورد خوبی برای ما جهت انتخاب نفرات حاضر در کسب سهمیه المپیک و المپیک خواهد داشت. در حال حاضر به این نتیجه رسیدیم در چه اوزانی در مسابقات کسب سهمیه حضور داشته باشیم، اما احساس می کنم اگر این نفرات را برای بعد از مسابقات قهرمانی آسیا اعلام کنیم بهتر است.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان در مورد دلایل انتخاب نگار اسماعیلی در ترکیب مسابقات تیمی بانوان و تینا مدانلو در مسابقات میکس مشترک گفت: نمی خواهیم در اوزان پایین ناهید کیانی، غزل سلطانی و مهلا مومن زاده را زیاد بازی دهیم و به دنبال حفظ این نفرات هستیم. اگر در حال حاضر اسم ناهید کیانی در ترکیب مسابقات تیمی دیده می گردد به خاطر تجربیات حضور در مسابقات تیمی دانشجویان دنیا است، اما قطعا از او کمتر استفاده خواهیم کرد.

کمرانی ادامه داد: با توجه به این شرایط و حضور زهرا پوراسماعیل در وزن 80 کیلوگرم، باید یک بازیکن سبک وزن در ذخیره داشته باشیم و وزن تیمی را متعادل کنیم. تینا مدانلو بازیکن بسیار جنگنده ای است که برای تیم میکس تیمی انتخاب شده و به دنبال این هستیم او را برای مسابقات میکس المپیک تست کنیم. مدانلو بازیکنی دو پا و از سرعت خوبی برخوردار است، اما باید در مسابقات قهرمانی آسیا روی تشخیص ما مُهر تایید بزند.

وی در مورد اینکه تیم تکواندو بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا پیروز به کسب مدال طلا خواهد شد، به هنجس بلاگ گفت: تکواندو قابل پیش بینی نیست، اما فکر می کنم شرایط ما نسبت به دوره های گذشته بهتر است. بازیکنان تیم فعلی کم حاشیه تر هستند و به خوبی می دانند برای چه هدفی در اردوی تیم ملی حضور دارند. ورزشکاران دختر در تکواندو و سایر رشته ها نسبت به پسران کمتر حرفه ای هستند و بعد از ازدواج کلا حرفه ای بودن خود را فراموش می نمایند و این موضوع نیز تا حدودی طبیعی است.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان اعلام نمود: امیدوارم نسبت به دوره های گذشته مسابقات قهرمانی آسیا یک پله بالاتر برویم و حتی روی سکو قرار بگیریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 173

به "کمرانی: بهترین ترکیب برای تکواندو قهرمانی آسیا انتخاب شده است، امیدواریم یک پله بالاتر برویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمرانی: بهترین ترکیب برای تکواندو قهرمانی آسیا انتخاب شده است، امیدواریم یک پله بالاتر برویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید