آشنایی با خیابان هایی در جهان که نام های ایرانی دارند

به گزارش هنجس بلاگ، در این گزارش تصمیم داریم شما را با خیابان هایی در جهان که نام های ایرانی دارند آشنا کنیم.

آشنایی با خیابان هایی در جهان که نام های ایرانی دارند

به گزارش، خواهرخواندگی بین شهر ها و کشور ها یکی از قرارداد هایی است که از مدت ها قبل بین کشور هایی که با هم مشترکات فرهنگی، هنری، تاریخی و... دارند باب است. مثلا شما در دل آمریکا می توانید خیابانی به اسم تهران و محله ای به اسم پرشیا ببینید که خب در نوع خود بسیار جالب است. گزارشی که قرار است بخوانید درباره همین خواهر خواندگی و برادر خواندگی بین ایران و کشور های مختلف جهانست.

با یک نگاه به نقشه شهر ویلا یا در الجزایر متوجه می شوید که منطقه ای به اسم تهران در آن وجود دارد. این شهر که قسمت فرانسوی نشین الجزایر را تشکیل می دهد، دارای حدود 3 میلیون نفر جمعیت است.

هر قدر شهر اصفهان خوش آب وهوا است، خیابانی که خارج از مرز های کشور به این نام است در دل صحرا و در آفریقای جنوبی واقع شده. البته بنا به موقعیتی که شهر اصفهان دارد این شهر با شهر های زیادی خواهر خواندگی دارد، یکی از این شهر ها فرایبورگ آلمان است. در اوایل سال 1390 نمایندگان فرایبورگ به شهر اصفهان سفر کردند تا در کانون فرهنگی ایران شرکت نمایند. در این مراسم بود که استارت خواهر خواندگی بین دو شهر در آلمان و ایران زده شد.

خیابان اصفهان در نزدیکی مرکز شهر کوالالامپور و در فاصله بسیار اندک از میدان تاریخی و معروف مردکا (Merdeka) و المان های معروف تاریخی این شهر مانند مسجد جامع قرار گرفته است. این خیابان کوچک در محل تلاقی دو خط حمل و نقل شهری LRT (ایستگاه بانداریا) و KTM (ایستگاه بانک نگارا) قرار داشته و همچنین در مجاورت مرکز خرید مدرن SOGO واقع شده است.

با تصویر نقشه گوگل، موقعیت خیابان اصفهان در کوالالامپور را مشاهده می کنید اصفهان خواهر خوانده 13 شهر گوناگون در جهان است که از این میان می توان از بارسلون، اسپانیا، فلورانس ایتالیا، سن پترزبورگ روسیه، یادش رومانی، کوالالامپور مالزی، فرایبورگ آلمان، ایروان ارمنستان، هاوانا کوبا، کویت، شیان چین، کیوتری ژاپن، لاهور پاکستان، داکار سنگال، بعلبک لبنان، بیروت لبنان و استانبول ترکیه اشاره نمود.

در شهر مشهور رالی در کارولینای شمالی ایالات متحده، منطقه ای به نام تبریز وجود دارد که به عنوان پایتخت رالی به حساب می آید. تبریز آمریکا به عنوان پایتختی به حساب می آید که حاکمان زیادی در آن زندگی نموده اند، تبریز آنجا مثل تبریز خودمان یک منطقه باشکوه به حساب می آید.

یکی از جاده های فرعی که در آمریکا وجود دارد به اسم تهران نامگذاری شده است. این جاده زیبا نزدیک شهرستان سالیوان است. در سرشماری سال 2010 جمعیت این شهر 5 هزار و 114 نفر اعلام شد. دور تا دور این جاده پر از درخت است. در شهرستان سالیوان که به موازات این جاده است، روستاییانی زندگی می نمایند که هر روز برای رسیدن به شهر از این جاده عبور می نمایند.

نراق یکی از شهر های استان اصفهان است که فامیل تعداد زیادی از مردم ایران شهر نراقی است. جالب است بدانید سال 1980 خانواده ای به نام فامیل نراقی در این مکان زندگی می کردند که در کنار خانه بزرگشان دریاچه ای بود. این دریاچه به نام همین خانواده نامگذاری شد. اگر در نقشه نگاه کنید، می بینید که یک دریاچه کوچک به اسم دریاچه نراقی در دل مودستوی کالیفرنیا وجود دارد و هنوز به همین نام خوانده می شود.

در شهر مینه سوتا در آمریکا خیابانی وجود دارد به اسم ایران. این خیابان در 37 کیلومتری شهر مینیاپولیس در ایالات مینه سوتا قرار گرفته است. کسانی که اولین بار در این مکان زندگی کردند روستاییان، مهاجران و کشاورزان بودند، اما رفته رفته سبک زندگی شهری وارد این منطقه شد و گروهی از اسکاتلند، انگلیس، ایرلند و... وارد این مکان شدند. البته یک بزرگراه نیز در همین ایالت وجود دارد که به نام ایران Iran Path Northfield Minnesota, USA است.

یک خیابان در بخش گنگ نام شهر سئول کره جنوبی وجود دارد که نامش تهران است. شرکت های سامسونگ و هینیکس دفاتری در این خیابان دارند. یکی از گرانترین سازه های کره نیز در همین خیابان تهران است. در این قسمت شرکت های ال جی و سامسونگ مشغول به کار هستند. پیشینه نامگذاری این خیابان به اسم تهران به پیش از انقلاب برمی شود، زمانی که شهردار وقت تهران در سال 1354 به سئول کره سفر کرد، همان زمان بود که دو خیابان بزرگ در پایتخت دو کشور به اسامی سئول (در تهران) و تهران در کره نامگذاری شد.

نام قبلی خیابان تهران در کره، سامنین گون Samneungno بود که در سال 1963 به تهران تغییر نام داد. این خیابان یکی از پررفت و آمد ترین خیابان های کشور کره است. همانطور که می دانید، خیابان سئول در تهران نیز در همان سال نامگذاری شد که در شمال شهر تهران و در نزدیکی منطقه اوین قرار گرفته است. در لوح یاد بود نامگذاری این خیابان نوشته اند: جاویدان باد دوستی بی شائبه مردم دو شهر تهران و سئول که به پاس آن در شهر سئول خیابانی به نام تهران و در شهر تهران خیابانی به نام سئول نامگذاری گشت.

در حالی که بعضی کشور های عربی و اروپایی جهان به دنبال این هستند که از نامی جعلی برای خلیج همواره فارس استفاده نمایند، اما در دل الجزیره خیابانی به نام خلیج فارس وجود دارد.

اگر به پاریس سفر کردید می توانید سری به چهار راه تهران بزنید. این چهارراه یکی از پر رفت وآمد ترین خیابان های پاریس است که سال هاست به اسم پایتخت کشورمان نامگذاری شده است.

منبع: خبرآنلاین

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 386

به "آشنایی با خیابان هایی در جهان که نام های ایرانی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با خیابان هایی در جهان که نام های ایرانی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید