اجرای گردشگری معنوی و مذهبی امسال به شیوه ای متفاوت

به گزارش هنجس بلاگ، ایسنا/ براساس اعلام کمیته گردشگری مذهبی یزد، اجرای گردشگری معنوی و مذهبی امسال به شیوه ای متفاوت صورت می گیرد.

اجرای گردشگری معنوی و مذهبی امسال به شیوه ای متفاوت

قضیه چیست؟

گردشگری مذهبی یکی از انواع مهم گردشگری است که در کشور ما ایران جایگاه پررنگی دارد و استانهایی مانند خراسان رضوی و قم سهم زیادی از این نوع گردشگری را از آن خود کرده اند. اما، جالب است بدانیم که یزد بعنوان حسینیه ایران، یکی از مقاصد پررنگ گردشگری مذهبی بشمار می رود و هر سال، جمعیت قابل توجهی از گردشگران مشتاق به این نوع گردشگری را از کشورهای مختلف دنیا و همچنین سایر استانها جذب می کند.

یزد با آیین های خاص و متنوع مراسم عزاداری عاشورا توانسته است تا جایگاه خوبی را حتی در دنیا به عنوان مقصد گردشگری مذهبی تثبیت کند و فرهنگ تاسوعا و عاشورای حسینی را به نام این دیار کویری به ثبت برساند.

خاص بودن آیین های هر شهر و محله در یزد منجر به ایجاد تنوعی قابل توجهی در برگزاری مراسمات مذهبی شده بطوریکه در قاب تصاویر گردشگران دنیا، هر بار نوعی از مراسمهای مهمی مانند سینه زنی، زنجیرزنی، نخل برداری و علم برداری و حتی شام غریبان به ثبت می رسد و این آیین ها نه تنها ثبت ملی شده اند بلکه برگزاری به شیوه های متفاوت و منحصر به هر فرهنگ و هر دیار، مهر تاییدی بر یزد بعنوان حسینیه ایران است.

اما کرونا با تهدید جان مردم و محدودیت هایی که ایجاد کرده، امسال این فرصت را از یزد دریغ و برگزاری آیین های مذهبی را با محدودیت روبرو کرده است، با این حال کمیته گردشگری معنوی و مذهبی استان یزد با هدف اینکه پیام عزت و عظمت عاشورا را همچون سالهای قبل به گوش مردم دنیا برساند، تصمیم به استفاده قدرتمند از فضای مجازی در این خصوص گرفته و به همین دلیل نیز ضمن برنامه ریزی برای برگزاری مراسمهای عزاداری محرم به شیوه مجازی، بیانیه ای در این رابطه صادر کرده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همگردی
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1582

به "اجرای گردشگری معنوی و مذهبی امسال به شیوه ای متفاوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای گردشگری معنوی و مذهبی امسال به شیوه ای متفاوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید