از بازی در آموزشگاه تا کاپیتانی در باشگاه؛ اسطوره هایی از جنس وفاداری

به گزارش هنجس بلاگ، در یکی دو دهه اخیر بازیکنانی وجود داشته اند که کار خود را از تیم های پایه و آموزشگاه یک باشگاه شروع نموده و تا کاپیتانی تیم اصلی و اسطوره شدن در همان باشگاه نیز پیش رفته اند.

از بازی در آموزشگاه تا کاپیتانی در باشگاه؛ اسطوره هایی از جنس وفاداری

به گزارش، هرچقدر که بیشتر رو به جلو می رویم کم تر می توانیم شاهد بازیکنانی باشیم که کار خود را از آموزشگاه یک باشگاه آغاز نموده اند و تا سال های سال نیز تعهد و پایبندی خود را در قبال آن تیم حفظ نموده باشند چرا که روز به روز مفهوم و نماد وفاداری در فوتبال کم رنگ تر می گردد. با این وجود در یکی دو دهه اخیر نیز بازیکنانی وجود داشته اند که کار خود را از تیم های پایه و آموزشگاه یک باشگاه آغاز نموده و تا کاپیتانی تیم اصلی و اسطوره شدن در همان باشگاه نیز پیش رفته اند. چهار بازیکنی که حالا در اینجا به آن ها اشاره می کنیم.

این فوق ستاره آرژانتینی و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال در کودکی از یک بیماری هورمونی رنج می برد و همین موضوع نیز باعث شد که او برای ادامه فرایند درمان خود و البته آغاز دوران حرفه ای فوتبال به بارسلونا کوچک کند. او در 14 سالگی وارد آموزشگاه بارسا شد؛ نبوغ مسی به حدی بود که تنها بعد دو فصل حضور در تیم های بارسلونا B و C راهی تیم اصلی شد تا تاریخ سازی خود را آغاز نموده باشد. لئو بعد از جدایی بازیکنانی نظیر کارلوس پویول، ژاوی و آندرس اینیستا حالا کاپیتان اول بارسلونا به حساب می آید. او تا به اینجا 711 بار لباس تیم کاتالانی را بر تن نموده و پیروز به ثبت آمار حیرت انگیز 622 گل و کسب 34 جام شده است.

ایکر کاسیاس یکی از بهترین بازیکنان تاریخ رئال مادرید به حساب می آید. او از سن 17 سالگی کار خود را در رئال مادرید C و بعد از آن B آغاز کرد و تنها یک سال پس از آن به تیم اصلی پر افتخار ترین باشگاه اروپا منتقل شد. کاسیاس در دوره 16 ساله حضور خود در رئال، 725 بازی برای این تیم انجام داد و مجموعاً پیروز به ثبت 264 کلین شیت شد و مدت زمان زیادی نیز به عنوان کاپیتان کهکشانی ها شناخته می شد. این اسطوره اسپانیایی 19 جام نیز با لوس بلانکوس کسب کرد.

اسطوره بی چون و چرای باشگاه میلان از 10 سالگی وارد آموزشگاه این تیم شد و خیلی زود نیز توانست قابلیت های حیرت انگیز خود را به نمایش بگذارد؛ موضوعی که باعث شد او در سال 1984 راهی تیم بزرگسالان میلان گردد. مالدینی با اینکه در طول حرفه خود با پیشنهادات وسوسه انگیزی زیادی روبرو شد، اما به روسونری وفادار ماند و چندین سال نیز بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست. مالدینی مجموعاً 902 بازی برای روسونری انجام داد و پیروز به ثبت 33 گل و کسب 25 جام مختلف شد.

کم نام و نشان ترین بازیکن این لیست 4 نفره ستاره متعصب و اسپانیایی باشگاه اتلتیکو مادرید است. کوکه نیز در زمره همین دسته از بازیکنان قرار می گیرد.

منبع: خبرورزشی

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 284

به "از بازی در آموزشگاه تا کاپیتانی در باشگاه؛ اسطوره هایی از جنس وفاداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بازی در آموزشگاه تا کاپیتانی در باشگاه؛ اسطوره هایی از جنس وفاداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید