شب نشینی با یورو

به گزارش هنجس بلاگ، بالاخره بعد از یک سال وقفه و وضع کلی قوانین مختلف مربوط به پروتکل های بهداشتی، بازی های یورو از فردا شب شروع می شود.

شب نشینی با یورو

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه خبرنگاران ، فوتبال دوستانی که تا همین چند هفته پیش بازی های لیگ قهرمانان و لیگ های اروپایی را دنبال می کردند، حالا در حدود یک ماه با حساس ترین بازی های قاره سبز سرگرم می شوند. این بازی ها در شش گروه 4 تیمی برگزار می شود و دو تیم اول هر گروه به همراه چهار تیم سوم به مرحله یک هشتم نهایی صعود می کنند. از هر گروه، دو یا سه تیم به طور خلاصه در ادامه معرفی می شود که شانس اصلی صعود در گروه خودشان به حساب می آیند.

گروه A : ترکیه، ایتالیا، ولز و سوئیس

ایتالیا:

بهترین عملکرد: قهرمانی یورو در سال 1968

مربی: روبرتو مانچینی که در دوران بازیکنی هرگز نتوانست به یک جام برسد، امیدوار است بعد از گذشت پنج دهه آتزوری ها را به قهرمانی در یورو برساند. تیم تحت هدایت او در مرحله مقدماتی توانست برای اولین بار 11پیروزی متوالی به دست آورد.

بازیکنان کلیدی: نیکولو باره لا 24 ساله که یکی از ارکان قهرمانی اینتر در این فصل بود، مهره اصلی مانچینی در خط میانی ایتالیاست. در کنار او باید به فدریکو کیه زا 21 ساله هم اشاره کرد که در اولین فصل حضورش در یوونتوس توانست عملکرد درخشانی از خودش به جا بگذارد.

ترکیه:

بهترین عملکرد : نیمه نهایی در یورو 2008

مربی: سنول گونش که در جام جهانی 2002 توانست با این تیم به مقام سومی برسد. او پیش از بازگشت دوباره به تیم ملی ترکیه در سال 2019، دو بار با بشیکتاش در سوپرلیگ ترکیه قهرمان شد.

بازیکن کلیدی: بوراک ایلماز 35 ساله که انتخاب اول گونش برای خط حمله این تیم است. او که با 29 گل دومین گلزن تاریخ تیم ملی ترکیه بعد از هاکان شوکور است، به تازگی با تیم لیل در لیگ یک فرانسه به قهرمانی رسید.

گروه B : دانمارک، فنلاند، بلژیک و روسیه

بلژیک

بهترین عملکرد: نایب قهرمانی در یورو 1980

مربی: روبرتو مارتینز اسپانیایی از سال 2016 روی نیمکت این تیم است و در مسابقات قبلی یورو توانست تا مرحله یک چهارم نهایی تیمش را بالا ببرد. او توانست در جام جهانی 2018 روسیه، بلژیک را به مقام سومی جهان برساند.

بازیکن کلیدی: کوین دی بروینه در دو فصل گذشته در لباس منچسترسیتی توانسته به نام بهترین بازیکن لیگ برتر انگلیس انتخاب شود و از این حیث در کنار بازیکنانی همچون کریس رونالدو و تیری آنری قرار بگیرد. او در6 بازی مقدماتی یورو با چهار گل و 7 پاس گلی که به ثمر رساند نشان داد مهمترین بازیکن تیم مارتینز است.

روسیه

بهترین عملکرد: قهرمانی در یورو 1960

مربی: استانیسلاو چریشف، گلر سابق تیم ملی روسیه و باشگاه اسپارتاک مسکو از سال 2016 هدایت روس ها را بر عهده گرفته است. روسیه با این مربی توانست در جام جهانی قبلی در خانه اش تا یک چهارم نهایی بالا برود.

بازیکن کلیدی: آرتم ژیوبای 32 ساله، امید اول روس ها برای گلزنی به تعداد میرود. مهاجم بلندقامت باشگاه زنیت تا به امروز 29 گل برای تیم ملی کشورش زده و تنها با یک گل دیگر به رکورد الکساندر کرشاکوف در تیم ملی کشورش می رسد.

گروه C : هلند، اوکراین، اتریش و مقدونیه

هلند

بهترین عملکرد: قهرمانی در یورو 1988

مربی: از سپتامبر 2020 و بعد از رفتن رونالد کومان به بارسلونا، فرانک دی بوئر هدایت نارنجی پوشان را به عهده گرفته است. او تا به امروز 11 بار روی نیمکت هلند نشسته و حاصلش پنج پیروزی، دو تساوی و چهار شکست بوده است.

بازیکنان کلیدی: در نبود ویرجیل فن دایک، بازوبند کاپیتانی هلند به جورجیو واینالدوم 30 ساله رسیده که به نام هافبک تا به امروز 22 گل زده و عملکرد خوبی در تیم ملی هلند داشته است. در کنار او ممفیس دپای قرار گرفته است که با 23 سال یک گل بیشتر از واینالدوم زده و هماهنگی این دو تیم می تواند کمک فراوانی به دی بوئر کند.

اوکراین

بهترین عملکرد: حضور در مرحله گروهی یورو 2012 و 2016

مربی: آندری شوچنکو به نام بهترین گلزن تاریخ اوکراین با 48 گل، از سال 2016 روی نیمکت تیم ملی کشورش حضور دارد. او تا به امروز 46 بار روی نیمکت اوکراین بوده که 22 پیروزی و 11 شکست به دست آورده است. مهمترین پیروزی او برد 2 بر یک مقابل پرتغال در خانه بود که جواز حضور در بازی های یورو را به دست آورد.

بازیکن کلیدی: روسلان مالینووسکی 28ساله ستاره تیم شوچنکو در خط میانی است. او طی دو فصل گذشته یکی از بازیکنان اصلی آتالانتا بوده و در 87 بازی برای این تیم، 19 گل به ثمر رسانده است.

گروه D : انگلیس، کرواسی، اسکاتلند و جمهوری چک

انگلیس

بهترین عملکرد: مقام سومی در یورو 1968

مربی: گرت ساوت گیت به نام سرمربی عملکرد خوبی روی نیمکت سه شیرها داشته و در جام جهانی 2018 این تیم را بعد از سال ها به نیمه نهایی رساند. در جهت یورو هم انگلیس از 23 بازی خود زیر نظر ساوت گیت، فقط دو بازی را باخت.

بازیکن کلیدی: تمام نگاه ها در این تیم به هری کین 34 ساله دوخته شده است. کاپیتان تیم ملی انگلیس در این فصل هم عملکرد فوق العاده ای در ترکیب تاتنهام داشت و 33 گل و 17 پاس گل را به ثبت رساند.

کرواسی

بهترین عملکرد: یک چهارم نهایی 2008

مربی: زلاتکو دالیچ از 2017 که روی نیمکت کروات ها نشست، این تیم را یک سال بعد در جام جهانی به نایب قهرمانی رساند. او تا به امروز 43 بار روی نیمکت کرواسی نشسته و 22 پیروزی و 14 شکست با این تیم را تجربه کرده است.

بازیکن کلیدی: موتور محرک تیم ملی کرواسی در چند سال اخیر لوکا مودریچ بوده که حالا با 138 بازی، رکورددار تعداد بازی در تاریخ تیم ملی کرواسی است.

گروه E : اسپانیا، سوئد، لهستان و اسلواکی

اسپانیا

بهترین عملکرد: قهرمانی در یورو 1964، 2008 و 2012

مربی: لوئیز انریکه بعد از وقفه ای چند ماهه، نوامبر سال گذشته و بعد از قطعی شدن حضور اسپانیا در یورو، به تیم ملی بازگشت. او خیلی دوست دارد مثل دوران موفقش در مربیگری باشگاهی، با لاروخا عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشد.

بازیکنان کلیدی: با بازنشسته شدن نسل طلایی اسپانیا، حالا همه امید به خط هافبک این تیم و به بازیکنانی همچون تیاگو آلکانتارا و پدری است. یک خط جلوتر از آنها هم بازیکنی مثل جرارد مورنو قرار گرفته است که همین یک ماه پیش با ویارئال قهرمان لیگ اروپا شد.

سوئد

بهترین عملکرد: نیمه نهایی یورو 1992

مربی: یان اندرسون را می توان معمار رنسانس چند سال گذشته تیم ملی سوئد دانست. او که از سال 2016 روی نیمکت این تیم است، بعد از 12 سال سوئد را به جام جهانی برد و در لیگ ملت ها در گروهی که روسیه و ترکیه بودند، صدرنشین شد.

بازیکن کلیدی: امیل فورسبرگ 29 ساله طی چند فصل اخیر عملکردی عالی در تیم لایپزیش داشته است. سوئدی ها امیدوارند با حضور او، خط میانی تیم ملی شان بتواند خلاقیت و سرعتی مثل لایپزیش داشته باشد.

گروه F: فرانسه، پرتغال، آلمان و مجارستان

فرانسه

بهترین عملکرد: قهرمان یورو 1984 و 2000

مربی: دیدیه دشان که به نام بازیکن قهرمانی در جام جهانی 1998 و یورو 2000 را در کارنامه دارد، می خواهد همین روال را در دوران مربیگری اش هم تکرار کند. بعد از قهرمانی با فرانسه در جام جهانی 2018 روسیه، تیم او یکی از شانس های اصلی قهرمانی در یورو است.

بازیکن کلیدی: بعد از عملکرد درخشان در جام جهانی، خیلی ها منتظر درخشش دوباره کیلیان امباپه هستند. امباپه با 22 سال تا به امروز 43 بازی برای خروس ها انجام داده و 17 گل به ثمر رسانده که چهار گل آن در جام جهانی 2018 بوده است.

پرتغال

بهترین عملکرد: قهرمانی در یورو 2016

مربی: فرناندو سانتوس که از سال 2014 روی نیمکت این تیم نشسته، آمار فوق العاده ای داشته است. او در یورو 2016 اولین قهرمانی پرتغال را در مسابقات یورو به دست آورد و در اولین دوره بازی های لیگ ملت های اروپا، تیم او به قهرمانی رسید.

بازیکن کلیدی: کریس رونالدو در 36 سالگی همچنان ستاره پرتغال است و با 103 گل ملی پا به این مسابقات می گذارد. همه منتظرند که آیا CR7 می تواند رکورد گل های ملی را که در دست علی دایی با 109گل است، بشکند؟

آلمان

بهترین عملکرد: قهرمانی در یورو 1972، 1980 و 1996

مربی: مسابقات امسال یورو آخرین بازی هایی است که یواخیم لوو روی نیمکت ژرمن ها می نشیند. او در 15 سال حضورش، یک قهرمانی جام جهانی را به دست آورده و در آخرین یورو هم تا نیمه نهایی بالا آمد.

بازیکن کلیدی: توماس مولر بعد از دو سال و نیم که از بازسازی دوباره تیم ملی آلمان می گذرد، بار دیگر به تیم ملی دعوت شده است. تجربه این بازیکن 31ساله می تواند کمک زیادی به تیم لوو بکند.

حسین خلیلی - گروه ورزش / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3343

به "شب نشینی با یورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب نشینی با یورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید