اشیای مکشوفه در اتریش تحویل نماینده ایران شد، اصالت اشیا در تهران بررسی می شود

به گزارش هنجس بلاگ، معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: اشیای تاریخی کشف شده در اتریش، باید ابتدا در تهران به طور دقیق بررسی شود و بعد از بررسی، اظهار نظر نهایی درباره اصالت این اشیا اعلام خواهد شد.

اشیای مکشوفه در اتریش تحویل نماینده ایران شد، اصالت اشیا در تهران بررسی می شود

محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور، عصر امروز جمعه 20 خرداد 99 در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به تحویل تعدادی از اشیای تاریخی به نماینده ایران در یک معاضدت قضایی در کشور اتریش، شرح داد: این اشیا باید به تهران منتقل شود و بررسی در باره اصالت آن ها در تهران انجام می شود.

او درباره این اشیا گفت: این اشیا توسط افراد سودجو به طور غیرقانونی به خارج از ایران و به کشور اتریش قاچاق شده بودند. پلیس اینترپل اتریش از ما برای شناسایی این اشیا دعوت به عمل آورد و مقرر شد که یکی از همکاران ما برای شناسایی اشیا به وین برود اما در همین حال و از آنجایی که موضوع از سوی اداره کل امور بین الملل قوه قضائیه نیز پیگیری می شد، با همکاری اداره آگاهی فردی در تهران در این خصوص دستگیر شد و به قاچاق این اشیا به اتریش اعتراف کرد.

طالبیان افزود: با اعتراف این فرد، مقرر شد با همکاری وزارت امور خارجه، پلیس اینترپل و اداره کل امور بین الملل قوه قضائیه، اشیای تاریخی کشف شده در اتریش به تهران منتقل شوند؛ که از این رو اظهار نظر دقیق درباره اصالت این اشیا و قدمت تاریخی آن ها منوط به بررسی دقیق آن ها در تهران است.

معاون میراث فرهنگی کشور افزود: چگونگی بازگشت این اشیا به تهران را با مشورت با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیز مدیران عالی وزارت امور خارجه مشخص خواهیم کرد و بعد از بازگشت اشیا به تهران و بررسی دقیق آن ها، درباره اصالت این اشیا و قدمت تاریخی آن ها اظهار نظر قطعی خواهیم کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: میراث آریا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1313

به "اشیای مکشوفه در اتریش تحویل نماینده ایران شد، اصالت اشیا در تهران بررسی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشیای مکشوفه در اتریش تحویل نماینده ایران شد، اصالت اشیا در تهران بررسی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید