افزایش ورود نقدینگی حقیقی به بورس

به گزارش هنجس بلاگ، خبرنگاران : روز دوشنبه برای پنجمین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و نسبت به دیروز رشد 178 درصدی داشته است.

افزایش ورود نقدینگی حقیقی به بورس

به گزارش خبرنگاران ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد 5 هزار و 261 واحدی به رقم یک میلیون و 243 هزار و 748 واحد رسید. شاخص کل فرابوس هم 31 واحد رشد کرد و در سطح 17 هزار و 799 واحد نهاده شد.

بعلاوه شاخص هم وزن با افت 116 واحدی در سطح 382 هزار و 250 واحدی ایستاد.

تداوم ورود پول حقیقی

روز دوشنبه برای پنجمین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و 131 میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد که نسبت به دیروز رشد 178 درصدی داشته است.

در معاملات امروز بیشترین ورود پول حقیقی به سهام شستا (سرمایه گذاری تامین اجتماعی) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 104 میلیارد تومان بود. پس از شستا، ومدیر (مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری) و ومعادن (توسعه معادن و فلزات) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

سهم های تاثیرگذار

امروز شستا، کچاد و وتجارت بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند و سه نماد فارس، شپنا و فملی نمادهای عظیم بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش ترین نمادهای بورس ومدیر صدرنشین است و شستا و شپنا در رتبه های بعدی هستند. در فرابورس هم گدنا، لطیف و رافزا پرتراکنش ترین نمادها هستند.

گروه سبز بازار

امروز قیمت سهام تمام نمادهای گروه بانک ها و موسسات اعتباری (مثل وتجارت، وبصادر، وسینا، وبملت، ونوین و وپارس) افزایش یافت.

کاهش ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 21 هزار و 864 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز یکشنبه 131 درصد افزایش یافته است. البته از این مقدار بیش از 14 هزار میلیارد تومان معادل 64 درصد به معاملات اوراق مشارکت اختصاص دارد. بعلاوه ارزش معاملات خرد با افت 2درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 7 هزار و 27 میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف های فروش

در انتها معاملات امروز ارزش صف های خرید نسبت به انتها روز یکشنبه 40 درصد کاهش یافت و در رقم 416 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف های فروش هم 18 درصد افزایش یافت و هزار و 273 میلیارد تومان شد.

شرکت محصولات کاغذی لطیف (با نماد معاملاتی لطیف) با صف خرید 177 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار نهاده شد. پس از لطیف، نمادهای اخابر (مخابرات ایران) و بورس (بورس اوراق بهادار تهران) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش هم به برکت (داروسازی برکت) تعلق داشت که در انتها معاملات صف فروش 171 میلیارد تومانی داشت. پس از برکت ، خزر (فنرسازی زر) و بکاب (صنایع جوشکاب یزد) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3346

به "افزایش ورود نقدینگی حقیقی به بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ورود نقدینگی حقیقی به بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید