اخبار اقتصادی

اقتصاد دولتی یا آزاد

برترین رفتار مالی در زمان تنش های سیاسی چیست؟ اگر قرار بر تداوم تحریم های ایران باشد، باید برای اقتصاد کشور چه نسخه ای پیچید؟ آیا اقتصاد آزاد مناسب شرایط تنش است یا اقتصاد دولتی یا ترکیبی از این دو؟

26 شهریور 1400

کانادا تا به حال انقدر احتیاج به نیروی کار نداشته است!

بخش خصوصی کانادا همچنان رو به رشد است به طوری که تا به حال به این میزان دارای صندلی های شغلی خالی و نیازمند کارمند نبوده است. گزارش نو فدراسیون کسب و کارهای مستقل کانادا نشان می دهد که تقریبا 433000 شغل در بخش خصوصی طی فصلی که گذشت خالی مانده اند؛ این رقم...

18 شهریور 1400

آیا نبرد بعدی عکاسی موبایل بر سر چیپ های پردازش تصویر خواهد بود؟

توان عکاسی نقش مهمی برای فروش گوشی های هوشمند دارد. در حقیقت طی سال های اخیر، دوربین به مهم ترین عامل تمایز گوشی ها بدل شده است. حالا با توجه به اینکه سنسورهای دوربین روزبه روز شباهت بیشتری به یکدیگر پیدا می نمایند، به نظر می رسد نبرد بعدی عکاسی موبایل...

16 شهریور 1400

خرید محصول کلزای تولیدی کشاورزان کرمانشاه به وسیله مراکز خرید

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه گفت : تمامی محصول کلزای تولیدی به وسیله کشاورزان استان به وسیله مراکز خرید وابسته به شبکه تعاون روستایی از کشاورزان خریداری می گردد .

7 شهریور 1400

مجوز راه اندازی دپارتمان تخصصی ساخت آلات موسیقی در کردستان اخذ شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان گفت: اخذ مجوز راه اندازی دپارتمان تخصصی ساخت آلات موسیقی در استان کردستان گامی همسو در راستای ثبت جهانی شهر سنندج به اسم شهر خلاق موسیقی است.

4 شهریور 1400

خرید مهدی ترابی، تسویه با بودیمیر؛ چه کسی به پرسپولیس پول می دهد؟

هیات مدیره باشگاه پرسپولیس پس از جنجال های فراوان با رفتن مهدی رسول پناه و علی رغبتی شکل تازه ای به خود گرفت تا سید مجید صدری به اسم ریاست این مجموعه انتخاب شده و جعفر سمیعی مدیرعامل این باشگاه هم به عضویت آن در آمد.

30 مرداد 1400

تست روانشناسی برای سنجش احساسات عاطفی شما

با انجام تست روانشناسی، متوجه می شوید که با شریک عاطفی خود درگیر چه چیزی هستید.

30 مرداد 1400

حساب باشگاه پرسپولیس مسدود شد

باشگاه پرسپولیس در پیچیده ترین شرایط ممکن از نظر اقتصادی قرار گرفته و با اتفاقات تازه ای روبرو شده است.

24 مرداد 1400

بازدید مقامات ایران و آذربایجان از زیرساخت های حمل و نقل آستارا

خبرنگاران/گیلان مقامات عالی رتبه دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، از زیرساخت های حمل و نقل زمینی، ریلی و دریایی در شهرستان مرزی بندر آستارا بازدید کردند.

22 مرداد 1400

پیگیری توسعۀ بیش از پیش زیرساخت ارتباطی ایرانسل در گیلان

مدیرعامل ایرانسل در ملاقات با استاندار گیلان گفت که اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران تا به امروز 1000 میلیارد تومان در این استان سرمایه گذاری نموده است. در ملاقات مدیرعامل ایرانسل با شهردار رشت و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان هم...

21 مرداد 1400

مقصد تازه مستاجران تهرانی

به علت افزایش نرخ های اجاره در تهران، مقصد نو مستاجران شرق تهران شهر های پردیس، رودهن و بومهن شده و کرج و گرمدره هدف سکونت اجاره نشین ها در غرب تهران است؛ در عین حال واسطه های ملکی از رشد نسبی اجاره بها نسبت به اوایل تابستان خبر می دهند.

21 مرداد 1400

خبرنگاران مختصات نظم بین المللی احتمالی در دنیا پسا کرونا

تهران - خبرنگاران - بی تردید شیوع عالمگیر ویروس مرگبار کرونا معروف به کووید 19 یکی از مهم ترین رویدادهای هزاره سوم تا به امروز است که نتایج و پیامدهای گسترده ای در ابعاد مختلف حیات بشری از خود برجای گذاشته و تا زمان نامعلومی این فرایند ادامه خواهد یافت....

20 مرداد 1400

افزایش قربانیان کرونا در اسپانیا

وزیر بهداشت اسپانیا خاطرنشان کرد، پس از چهار روز فرایند نزولی آمار ابتلا و جان باختگان ویروس کرونا در این کشور، روز سه شنبه(19 فروردین) شاهد سیر صعودی در این آمار بودند.

20 مرداد 1400

ادامه تعطیلی مشاغل تهران تا هفته آینده؛ لیست مشاغل پرخطر هنوز معین نیست

خبرنگاران: رئیس اتاق اصناف تهران گفت: جلسه مشخص مشاغل پرخطر و کم خطر استان تهران هفته آینده با سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران برگزار می شود. وی همچنین تاکید کرد که همه صنوف استان تهران در هفته آینده تعطیل خواهد بود.

20 مرداد 1400

خبرنگاران بورس های جهانی دوباره قرمز شدند

تهران- خبرنگاران- شرایط بورس های جهانی روز چهارشنبه، منفی شد؛ چرا که میزان مرگ های ناشی از ویروس کرونا افزایش یافت و وزیران اقتصاد اتحادیه اروپا با بسته نجات برای یاری مالی موافقت نکردند.

20 مرداد 1400

اظهار بی اطلاعی مسئولان دو دستگاه از سامانه ثبت نام تسهیلات یک میلیونی

سخنگوی سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی معیشت وزارت رفاه اعلام کردند که هنوز اطلاعاتی در رابطه با جزئیات و سامانه ثبت نام برای تسهیلات یک میلیون تومانی ندارند.

20 مرداد 1400

خبرنگاران افزایش 68 درصدی صادرات از گمرکات آذربایجان شرقی

تبریز- خبرنگاران- ناظر گمرکات آذربایجان شرقی و مدیرکل گمرک تبریز گفت: ارزش صادرات استان در سال گذشته با افزایش 68 درصدی نسبت به سال 1397 به 132 هزار و 469 میلیارد ریال رسید .

20 مرداد 1400

کارگران در مرز تعدیل قرار دارند ، احتمال ورشکستگی بعضی فعالان صنفی

رئیس اتحادیه چلوکباب و چلو خورشت گفت: احتمال ورشکستگی بعضی فعالان صنفی در صورت عدم حمایت دولت در شرایط شیوع ویروس کرونا، قطعی است.

20 مرداد 1400

تاثیر کرونا بر اقتصاد جهان از جمله ژاپن بسیار خطرناک خواهد بود

به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، موتگی توشیمیتسو وزیر خارجه ژاپن امروز گفت که شیوع ویروس، اقتصاد جهان را با بزرگترین بحران از زمان جنگ جهانی دوم تا به امروز روبرو می کند.

20 مرداد 1400

مشاور اوباما: روس ها و سعودی ها هم مثل چین ترامپ را فریب دادند

مشاور رئیس جمهور سابق آمریکا با اشاره به فروپاشی قیمت نفت در بازارهای جهانی و تاثیر آن بر صنعت نفت و گاز آمریکا گفت که روس ها و سعودی ها هم مثل چین ترامپ را فریب دادند.

20 مرداد 1400
تعداد: (931)