انتشار ترجمه دیگری از شب های روشن داستایفسکی

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران ، پیش از این، این کتاب با ترجمه های سروش حبیبی و مهناز مهری، نسرین مجیدی، پرویز همتیان بروجنی و ... منتشر شده بود و اکنون با ترجمه سوگند اکبریان به چاپ رسیده است.

انتشار ترجمه دیگری از شب های روشن داستایفسکی

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

شب های روشن داستان کوتاهی نوشته فئودور داستایفسکی است که در سال 1848، در ابتدای کار نویسندگی او نوشته شده است.

مانند خیلی از داستان های داستایفسکی، شب های روشن داستان یک راوی اول شخص بی نام و نشان است که در شهر زندگی می کند و از تنهایی و این که توانایی متوقف کردن افکار خود را ندارد، رنج می برد. این شخصیت نمونه اولیه یک خیالباف دائمی است. او در ذهن خود زندگی می کند، در حالی که خیال می کند پیرمردی که همیشه از کنارش رد می شود اما هرگز حرف نمی زند یا خانه ها، دوستان او هستند. این داستان به شش بخش تقسیم می شود.

فرزاد موتمن، کارگردان ایرانی نیز در سال 1381 با اقتباس از این داستان فیلمی به همین نام ساخته است که سعید عقیقی فیلمنامه آن را نوشته است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: ناستنکا، من هرگز اشتباه نکردم که شادی تو را با ابر تیره غم انگیز مقایسه کنم. هرگز! هیچ گاه برای قلب تو دردی نخواهم آورد و هرگز قلبت را دردهایم جریحه دار نخواهد کرد، هیچ گاه گل هایی را که در جهت کلیسا به دست داری، پژمرده نخواهم کرد. امیدوارم که تو همیشه شاد باشی و از درد دور بمانی. خداوند همه خوشی ها را به تو ببخشد! همه خوشی ها بیش از یک عمر!

داستان شب های روشن اثر فئودور داستایفسکی با ترجمه سوگند اکبریان در 96 صفحه، شمارگان 1100 نسخه و به بهای 20هزارتومان از سوی نشر عطر کاج منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1320

به "انتشار ترجمه دیگری از شب های روشن داستایفسکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار ترجمه دیگری از شب های روشن داستایفسکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید