برنامه عمومی ورزش زنان ایران در سال 1400

به گزارش هنجس بلاگ، فدراسیون ورزش های همگانی توسعه فعالیت بدنی زنان را به عنوان یک سیاست در راستای کاهش کم تحرکی زنان و افزایش سهم ورزش در ارتقا تندرستی زنان در سال 1400 در دستورکار قرار داده است.

برنامه عمومی ورزش زنان ایران در سال 1400

به گزارش خبرنگاران، آذین ساکی، نایب رئیس بانوان فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به اینکه توسعه فعالیت بدنی زنان برای رسیدن به هدف بزرگ خانواده سالم با ورزش و فعالیت بدنی در اولویت برنامه های فدراسیون ورزش های همگانی واقع شده است، اظهار کرد: سال گذشته قدم های بزرگی برای مشارکت مردم در فعالیت های ورزشی برداشته شد.

وی ادامه داد: فدراسیون ورزش های همگانی در سال گذشته در جهت ایجاد جریان توسعه ورزش سلامت محور با تکیه بر دانش علمی و ترسیم چشم انداز مشارکت هر چه بیشتر آحاد مردم در فعالیت های ورزشی مبتنی بر اصل سلامت بخشی اهتمام ویژه ای داشت.

نایب رئیس بانوان فدراسیون ورزش های همگانی با بیان اینکه یکی از سیاست های کلان و موضوعات مهم در نظام توسعه فعالیت بدنی فدراسیون کاهش کم تحرکی زنان و افزایش سهم ورزش در ارتقا تندرستی زنان با توجه به نقش سازنده و محوری آنان در نهاد خانواده است، بیان کرد: این برنامه ها مشتمل بر محورهای ارتقا سلامت فردی و خودمراقبتی با ورزش و گسترش فرهنگ ورزش در خانواده است.

ساکی اضافه نمود: موضوع توسعه فعالیت بدنی در خانواده و ارتباط تنگاتنگ و پیچیده آن با دیگر نهادها به آن جایگاه فرابخشی داده و پرداختن به آن نیازمند یک عزم ملی و همکاری بین بخشی اعم از بخش دولتی و خصوصی است و نیازمند تعامل با سازمان های مردم نهاد، مراکز علمی پژوهشی، رسانه ها و بهره گیری از مشارکت و همراهی آحاد جامعه در این زمینه هستیم.

به گفته وی فدراسیون ورزش های همگانی سعی دارد با بهرگیری از ظرفیت های موجود و تاکید بر همکاری های شبکه ای و حمایت طلبی مراجع حاکمیتی، مسئولیت برنامه ریزی، سیاستگذاری و هماهنگی در توسعه فعالیت بدنی زنان کشور را بیش از پیش مورد توجه قرار دهد تا مفهوم گسترده خانواده سالم با ورزش و فعالیت بدنی محقق شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2829

به "برنامه عمومی ورزش زنان ایران در سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه عمومی ورزش زنان ایران در سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید