بیماری های شکمی علامت کووید 19 در بچه ها

به گزارش هنجس بلاگ، به گفته محققان، سرفه یا سایر مسائل تنفسی تنها علائم اولیه ابتلا به بیماری کووید 19 در بچه ها نیست.

بیماری های شکمی علامت کووید 19 در بچه ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، محققان در این مطالعه پنج کودک پذیرش شده در بیمارستان با علائم دستگاه گوارش را که بعداً مبتلا به کووید 19 تشخیص داده شدند را آنالیز کردند.

به گفته محققان، بچه ها دچار کسالت و اسهال که تب داشته یا سابقه قرارگیری در معرض کروناویروس را دارند باید مشکوک به ابتلاء به بیماری کووید 19 تلقی شوند.

دکتر ون بین لی، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان تانگجی چین، در این باره می گوید: این بچه ها به دلیل مسائل غیرمرتبط نظیر سنگ کلیه یا ضربه به سر به بخش اورژانس مراجعه نموده بودند. ابتلاء به ذات الریه در آنها قبل یا بلافاصله بعد از پذیرش در بیمارستان به وسیله سی تی اسکن تأیید شد و سپس ابتلاء آنها به بیماری کووید 19 محرز شد.

وی در ادامه می افزاید: درحالیکه علائم ابتدایی آنها غیرمرتبط بود و علائم بیماری کووید 19 آنها در ابتدا خفیف یا نسبتاً پنهان بود، چهار کودک از 5 کودک دارای علائم دستگاه گوارش بودند.

به گفته لی، بروز اولیه علائم گوارشی در بعضی بچه ها مبتلا به بیماری کووید 19 حاکی از آن است که این عفونت می تواند به وسیله دستگاه گوارش روی دهد چراکه نوعی گیرنده های سلول های ریه که موردهدف کروناویروس جدید قرار می گیرند در روده ها هم یافت می شوند.

براساس این یافته ها، در مناطق دارای اپیدمی این ویروس، بچه ها دارای علائم دستگاه گوارش، بخصوص همراه با تب و یا سابقه قرارگیری در معرض این بیماری، باید مشکوک به ابتلاء به این ویروس تشخیص داده شوند.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 861

به "بیماری های شکمی علامت کووید 19 در بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری های شکمی علامت کووید 19 در بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید