تابستانه کتاب جان دوباره ای به ما بخشید

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگار خبرنگاران از خراسان رضوی، طرح تابستانه کتاب، سال جاری در حالی برگزار گردید که هم مردم و هم کتاب فروشان برای التیام دردها و مسائل ناشی از شیوع ویروس کرونا، بیش از پیش نیازمند حمایت و توجه بودند؛ حمایتی که هم کتاب را راحت تر به دست مشتاقانش برساند و هم روح حیاتی بر کالبد نیمه جان کتاب فروشان دمیده بدمد.

تابستانه کتاب جان دوباره ای به ما بخشید

خراسان رضوی سال جاری هم مانند سال های گذشته، حضور پررنگی در طرح تابستانه کتاب داشت، به طوری که به گفته افشین تحفه گر؛ معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، 54 کتاب فروشی در سطح استان، در این طرح شرکت نموده اند و مطابق با اطلاعات مندرج در سامانه طرح کتاب، استان خراسان رضوی توانسته در بخش میزان فروش، هم براساس تعداد کتاب ها و هم مبلغ فروش، صندلی دوم را به خود اختصاص داده است.

کتاب آبان در مشهد یکی از 10 کتاب فروشی پرفروش این طرح بوده که در طی سال های برگزاری طرح های فصلی کتاب، همواره در آن حضور داشته و شاهد استقبال خوب مردم نیز بوده است.

این کتاب فروشی به علت حضور در فضای مجازی، در شرایطی که ویروس کرونا تأثیر مخربی بر تمامی صنوف، به ویژه کتاب فروشان گذاشته، توانست فروش خود را کنترل نموده و اوضاع خوبی داشته باشد. کتاب آبان سال جاری نیز توانست به خوبی بدرخشد و در صدر طرح تابستانه کتاب خراسان رضوی، به لحاظ فروش قرار گیرد و حتی با اعمال تخفیفی از سوی خود، مشتریان را مهمان خرید کتاب با 30 درصد تخفیف کند.

امید خواجوی؛ مدیر این کتاب فروشی در گفت وگو با خبرنگار ایبنا ضمن اشاره به استقبال بسیار خوب مردم از طرح تابستانه کتاب، اعلام کرد: ما در این طرح نیز مانند طرح های گذشته، شاهد استقبال بسیار خوبی بودیم، به گونه ای که در همان ابتدای کار اعتبار طرحمان به اتمام رسید و درخواست ما برای اعتبار بیشتر، به علت بودجه محدود متولیان، بی نتیجه ماند.

به عقیده مدیر کتاب آبان برپایی طرح های فصلی کتاب اقدامی بسیار موثر است که می تواند جان تازه ای به صنعت نشر و کتاب فروشان بدهد، اما ناهمخوانی میزان اعتبار اختصاص داده شده به هر کتاب فروشی با مدت زمان اجرای طرح، از مسائل اصلی آن به حساب می آید.

خواجوی ادامه داد: ما در زمان اجرای طرح های فصلی کتاب، در همان روزهای ابتدایی اعتبارمان تمام می گردد و مجبور می شویم به خاطر مشتری، خودمان در ادامه طرح به ارائه کتاب با تخفیف بپردازیم، به همین جهت پیشنهاد می گردد که یا تعداد روزهای برگزاری هر طرح فصلی کم گردد و یا اعتبار افزایش یابد.

وی همچنین گفت: نوع اجرا و برگزاری طرح های فصلی کتاب، به لحاظ بازه زمانی میان هر طرح بسیار خوب بوده اما انتظار می رفت حال که نمایشگاه کتاب برگزار نمی گردد، اعتبار بیشتری به کتاب فروشان اختصاص یابد.

تابستانه کتاب جان دوباره ای به ما بخشید

سعید حبیب زاده؛ مدیر کتاب فروشی کتاب کوچه که پیش از این نیز سه نوبت در طرح های فصلی شرکت نموده بود، به خبرنگار ایبنا در خصوص میزان استقبال از طرح تابستانه اعلام کرد: ما در کتاب کوچه شاهد استقبال خوبی در طرح تابستانه کتاب بودیم، چراکه اوج گیری مجدد کرونا باعث اُفت فروش ما شده بود و این طرح توانست جان دوباره ای به کتاب فروشی ببخشد.

وی اضافه نمود: این طرح ها برای کتاب فروشی های تازه تأسیسی مثل ما فرصت بسیار خوبی است تا بیشتر شناخته شویم و رونق بیشتری را ببینیم. نقدی که من به اجرای این طرح ها دارم، اطلاع رسانی ضعیف است؛ درحالی که رسانه ها و شهرداری ها باید در این زمینه هم افزایی داشته و تبلیغات گسترده ای در جای، جای شهر داشته باشند.

حبیب زاده در انتها گفت: برای ما تا به امروز میزان اعتبار اختصاص یافته مناسب بود و نکته حائز اهمیت دیگر، خوش قولی متولیان امر در پرداخت اعتبارات در موعد مقرر بود.

طرح تابستانه کتاب99 که با شعار کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم از 18 مردادماه شروع و تا 30 مرداد ادامه خواهد داشت. سقف مجاز خرید برای هر خریدار 150 هزار تومان است. در این طرح به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتاب فروشی ها فراهم شده است.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1587

به "تابستانه کتاب جان دوباره ای به ما بخشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابستانه کتاب جان دوباره ای به ما بخشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید