تخفیف بیمه شخص ثالث به مالک وسیله نقلیه منتقل می گردد

به گزارش هنجس بلاگ، تهران (پانا) - تخفیف عدم خسارت در بیمه شخص ثالث و حوادث راننده متعلق به مالک وسیله نقلیه (صاحب پلاک انتظامی وسیله نقلیه) است و شخص می تواند بعد از انتقال خودرو، تخفیفات خود را از طریق نقلیه دیگری از همان نوع منتقل کند.

تخفیف بیمه شخص ثالث به مالک وسیله نقلیه منتقل می گردد

به گزارش بیمه مرکزی، بر اساس مصوبه هیات وزیران، مالکان وسایل نقلیه موتوری زمینی می توانند سابقه تخفیف عدم خسارت بیمه نامه های شخص ثالث و حوادث راننده را از طریق نقلیه دیگر از همان نوع (همچون سواری به سواری) که متعلق به خود، همسر، والدین و یا اولاد بلاواسطه آنها باشد، انتقال دهند.

بنابراین جدا از اینکه خودروی جدید صفر کیلومتر است یا کارکرده، حق بیمه خودروی جدید مالک وسیله نقلیه، بیمه شخص ثالث با احتساب تخفیفات عدم خسارت انتقالی، محاسبه خواهد شد.

بر این اساس تخفیفات مالک، همزمان با انتقال مالکیت یا هر زمان پس از آن قابل انتقال است و در صورت در دسترس نبودن انتقال گیرنده (اعم از وسیله نقلیه مالک، همسر، والدین و یا اولاد بلاواسطه وی)، این تخفیفات برای مدت نامحدود در سوابق بیمه گر مربوطه و بیمه مرکزی نگهداری خواهد شد.

داشتن بیمه شخص ثالث برای همه وسایل نقلیه از جمله اتومبیل و موتورسیکلت اجباری و لازم است. یکی از تخفیف های پر کاربرد در بیمه شخص ثالث تخفیف عدم خسارت است.

در صورتی که خودروی شما در مدت بیمه نامه دچار حادثه نشده و خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده باشید، شرکت بیمه وظیفه دارد در زمان تمدید بیمه نامه، در محاسبه مبلغ بیمه شخص ثالث تخفیفی را اعمال کند. به این تخفیف، تخفیف عدم خسارت گفته می گردد.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2717

به "تخفیف بیمه شخص ثالث به مالک وسیله نقلیه منتقل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخفیف بیمه شخص ثالث به مالک وسیله نقلیه منتقل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید