تعرفه های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکین محاسبه می گردد

به گزارش هنجس بلاگ، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: اگر مسافران در مسافرت به کشورهای خارجی بخواهند از سیم کارت های ایرانی استفاده نمایند، تعرفه های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکین محاسبه می گردد.

تعرفه های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکین محاسبه می گردد

سیدمجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران در توصیف بیشتر رومینگ و هزینه بین الملل تماس داخلی گفت:بعضی تصور می نمایند هزینه تماس ها صرفا با فعال بودن رومینگ اپراتورها برایشان به صورت بین الملل محاسبه می گردد، درحالی که تنها در صورت خروج از کشور، تعرفه های رومینگ برای مشترک محاسبه خواهد شد.

وی اضافه نمود: در روزهای گذشته، اخباری در شبکه های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه اپراتورها بدون اطلاع مشترکان، رومینگ تماس ها را فعال نموده اند و این موضوع منجر می گردد تعرفه های تماس ها به صورت بین المللی حساب گردد که هزینه ای بسیار بالاتر از هزینه های معمول تماس دارد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: در مسافرت به کشورهای خارجی، با استفاده از سیم کارت کشور مقصد، از تعرفه های آن کشور برای تماس تلفنی، ارسال پیامک و دیتا استفاده می گردد، اما اگر مسافران بخواهند از سیم کارت های ایرانی استفاده نمایند، تعرفه های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکین محاسبه می گردد.

صدری تاکید نمود: با توجه به اینکه برای استفاده از خدمات رومینگ، ضروری است این امکان از قبل روی سیم کارت آنها فعال باشد، اپراتور با فعال سازی استفاده از خدمات رومینگ برای همۀ مشترکان خود، این امکان را فراهم نموده است تا پس از خروج مشترک از کشور و عدم دسترسی به اپراتور مبدأ، استفاده از خدمات رومینگ امکان پذیر باشد.

وی اضافه نمود:بر این اساس، در زمان حضور مشترک در خاک ایران، همیشه تعرفه های عادی برای مشترک محاسبه می گردد و تنها در صورت خروج مشترک از کشور و قرار دریافت در مناطق تحت پوشش اپراتورهای طرف قرارداد، تعرفه های رومینگ محاسبه می گردد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، اعلام نمود: این امکان به صورت یک روال عادی، برای مشترکان اپراتورهای تلفن همراه فعال است و با فعال کردن سرویس رومینگ، اینترنت رومینگ و اینترنت گوشی همراه هنگام سفر می توان از اینترنت همراه استفاده کرد.

وی با بیان اینکه هر یک از سیم کارت های دائمی و اعتباری شرایط خاص خود را برای استفاده از سرویس رومینگ دارند، اضافه نمود: تعرفه رومینگ هر یک از اپراتورها در شرایط حضور در کشورهایی که قرارداد رومینگ با آن ها بسته شده، متفاوت است و در وب سایت اپراتورهای همراه قرار گرفته است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1322

به "تعرفه های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکین محاسبه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکین محاسبه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید