جزئیات افزایش حقوق کارکنان غیر هیئت علمی دانشگاه ها اعلام شد

به گزارش هنجس بلاگ، معاون اداری اقتصادی وزارت علوم اقدامات صورت گرفته در مورد افزایش حقوق و مزایای کارکنان غیر هیئت علمی دانشگاه ها را تشریح کرد.

جزئیات افزایش حقوق کارکنان غیر هیئت علمی دانشگاه ها اعلام شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای دانشجویی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از وزارت علوم، محمد تقی نظرپور معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع انسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اقدامات صورت گرفته در مورد بخشنامه شماره 696488 مورخ 30/11/1398 سازمان اداری و استخدامی کشور را تشریح کرد.

وی درباره 50 درصد افزایش حقوق از محل منابع عمومی و اختصاصی و فروش اموال مازاد برای کارکنان و اعضای غیر هیات علمی ستاد وزارت علوم و موسسات آموزش عالی گفت: با توجه به مفاد بخشنامه شماره 696488 مورخ 30 /11/ 98 سازمان اداری و استخدامی کشور، افزایش تا پنجاه درصد امتیازات فصل دهم قانون مذکور مشروط به عدم ایجاد هرگونه بار اقتصادی مازاد بر اعتبارات مصوب و تخصیص داده شده برای دستگاه های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری امکان پذیراست، لیکن وزارت عتف مشمول ماده 1 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور می باشد و بر اساس آئین نامه استخدامی اعضای غیرهیأت علمی عمل می نماید. به رغم این واقعیت موضوع افزایش ضرایب فوق العاده های ماده 20 آئین نامه و تخصیص اعتبار لازم طی نامه شماره 346249 مورخ 14/ 12/ 98‬ از سوی مقام عالی وزارت به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شد. با عنایت به مفاد نامه های شماره 26639 مورخ 30/ 01/ 1399‬ ریاست سازمان امور اداری و استخدامی کشور و نامه شماره 26531 مورخ 30/ 01/ 1399‬ ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر موافقت افزایش حقوق و مزایای اعضای غیرهیات علمی مشمول ماده 1 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور افزایش فوق العاده های مذکور در دستور کار هیأت های امنای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی نهاده شد.

وی ادامه داد: جلسات و مکاتبات متعددی برای بهره مندی همکاران از مزایای بخشنامه مذکور صورت گرفت و نظر به اینکه تبصره 3 ماده 29 و ماده 30 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور مبنی بر تکلیف دولت به برقراری عدالت در نظام پرداخت و برطرف تبعیض می باشد، وزارت عتف طی مکاتبه با سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه درخواست امکان تسری بخشنامه مذکور به کارکنان وزارت عتف را نمود؛ که سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی با افزایش حقوق و مزایای اعضای غیرهیات علمی مشمول ماده 1 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور مشروط بر تأمین اعتبار مورد احتیاج از محل اعتبارات اختصاصی و عمومی (هزینه ای تخصیص یافته)، صرفه جویی هایی قابل انجام و درآمد های حاصل از فروش اموال و دارایی های منقول و غیرمنقول مازاد با رعایت ضوابط و مقررات مربوط و پس از اطمینان از تأمین منابع مذکور موافقت کردند.

معاون اداری اقتصادی وزارت علوم اضافه نمود: بر این اساس موضوع افزایش ضرایب فوق العاده های شغل، جذب و ویژه مندرج در ماده 20 آئین نامه استخدامی اعضای غیرهیأت علمی در جلسات هیأت های امنای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور مطرح و فوق العاده های مذکور به میزان 30 درصد افزایش یافت و از تاریخ 01/ 12/ 98‬ در احکام کارگزینی اعضای غیرهیات علمی اعمال شد.

نظرپور ادامه داد: وزارت عتف بر اساس مصوبات هیأت امنا و آئین نامه استخدامی اعضای غیرهیأت علمی عمل می نماید و از آنجا که نحوه محاسبه حقوق و مزایا و رتبه بندی در آئین نامه مورد عمل در وزارت عتف با قانون مدیریت خدمات کشوری متفاوت است، اثر فوق العاده های مذکور نیز در احکام کارگزینی وزارت عتف تفاوت دارد. همچنین از آنجا که در متن نامه های سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه اشاره شده است، افزایش های مذکور مشروط بر تأمین اعتبار مورد احتیاج از محل اعتبارات اختصاصی و عمومی (هزینه ای تخصیص یافته) امکان پذیر است حوزه ستادی وزارت عتف از اعتبارات اختصاصی بهره مند نمی باشد و در قانون بودجه سالیانه و در عمل نیز درآمدی از این طریق کسب نمی نماید. بر این اساس فقط در صورت تخصیص اعتبار، افزایش مجدد ضرایب موضوع ماده 20 آیین نامه استخدامی اعضای غیرهیأت علمی امکان پذیر است.

وی ادامه داد: افزایش یاری هزینه عائله مندی و اولاد نیز در هیأت های امنای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مطرح و تصویب شده است و ان شاءالله در احکام کارگزینی کلیه موسسات اعمال خواهد شد.

معاون اداری اقتصادی وزارت علوم یادآورشد: مصوبه مذکور در تمامی هیأت های امنای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی به تصویب رسیده است، لیکن با توجه به استقلال دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، اجرای آن در صورت تأمین اعتبار، بر عهده هر دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی است.

نظرپور اضافه نمود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز بر اساس آئین نامه اداری و استخدامی مصوب خود عمل می نماید و نحوه محاسبه حقوق و مزایا و رتبه بندی در دو آئین نامه متفاوت است لیکن موضوع این اختلاف با سازمان برنامه و بودجه مطرح و جلسات متعددی به همین منظور برگزار و مکاتباتی از جمله نامه شماره 275958 مورخ 29/ 05/ 1399‬ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر اینکه درصورت تامین اعتبار به وسیله سازمان برنامه و بودجه و تخصیص اعتبار مربوطه، همسان سازی حقوق و مزایای کارکنان غیرهیات علمی وزارت عتف با کارکنان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امکان پذیرخواهد بود. پیشنهاد افزایش حقوق قابل آنالیز می باشد به این وزارت اعلام شد.

وی ادامه داد: همچنین طی مکاتبه مقام عالی وزارت با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به شماره 72462/و مورخ 25/ 04/ 99‬ تقاضای تأمین اعتبار نیز به عمل آمده است که تا کنون پاسخی دریافت نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1895

به "جزئیات افزایش حقوق کارکنان غیر هیئت علمی دانشگاه ها اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات افزایش حقوق کارکنان غیر هیئت علمی دانشگاه ها اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید