جزئیات نو از نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن ، سود تسهیلات کدام متقاضیان افزایش یافت؟

به گزارش هنجس بلاگ، سرپرست بانک مسکن از افزایش سود این تسهیلات نهضت ملی مسکن به 23 درصد و رایزنی های انجام شده برای پرداخت مابه التفاوت نرخ سود 18 تا 23 درصد با وزارت راه و شهرسازی خبر داد.

جزئیات نو از نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن ، سود تسهیلات کدام متقاضیان افزایش یافت؟

به گزارش خبرنگاران، علی عسکری سرپرست بانک مسکن در پاسخ به سوال خبرنگار خبرنگاران درباره اینکه، آیا تغییر نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار بر نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن اثرگذار است یا خیر؟ گفت: قاعدتا این تسهیلات باید بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار پرداخت شود بر این اساس قردادهایی که تا تاریخ ابلاغ نرخ سود نو منعقد شده اند با نرخ سود 18 درصد محاسبه خواهند شد و مبنای نرخ سود در قراردادهایی که بعد از ابلاغ نرخ سود نو منعقد شوند، مصوبه نو شورای پول و اعتبار یعنی نرخ سود 23 درصد خواهد بود.

وی با اشاره به رایزنی های انجام شده با وزارت راه و شهرسازی در این مورد گفت: بحث هایی وجود دارد که مابه التفاوت نرخ سود 18 تا 23 درصدی در قراردادهای نو را دولت تقبل کند اما هنوز در این باره تصمیمی گرفته نشده است.

وی با اشاره به اینکه دوره ساخت برای تسهیلات نهضت ملی مسکن 3 سال است و گفت: نرخ سود تسهیلات قردادهایی که تا تاریخ ابلاغ نرخ سود نو منعقد شده اند برای دوره ساخت 18 درصد محاسبه خواهد شد اما بحث دیگری که وجود دارد این است که تنو قراردادهای منعقد شده با نرخ سود 18 درصد پس از اتمام دوره ساخت با همان نرخ 18 درصد باشد یا آنها هم مشمول نرخ سود نو شوند؟

وی تاکید کرد: تا به امروز دراین باره نیز جمع بندی حاصل نشده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 بهمن 1401 بروزرسانی: 25 بهمن 1401 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3888

به "جزئیات نو از نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن ، سود تسهیلات کدام متقاضیان افزایش یافت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نو از نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن ، سود تسهیلات کدام متقاضیان افزایش یافت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید