حمایت 1250 میلیارد ریالی از شرکت های فعال، فراوری 2 میلیون لیتر مواد ضد عفونی و 90 میلیون دستکش

به گزارش هنجس بلاگ، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی جزئیات حمایت های صندوق نوآور و شکوفایی از شرکت های فعال در جبهه مقابله با کرونا را تشریح کرد.

حمایت 1250 میلیارد ریالی از شرکت های فعال، فراوری 2 میلیون لیتر مواد ضد عفونی و 90 میلیون دستکش

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، علی وحدت درباره حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور برای فراوری اقلام مبارزه با کرونا گفت: با توجه به شیوع بیماری کووید-19 در کشور در انتهای سال گذشته و لزوم اقدام مؤثر از سوی تمامی نهادهای اثرگذار در این حوزه، صندوق نوآوری و شکوفایی با کسب رهنمود از اعضای محترم هیأت امنا نسبت به طراحی برنامه حمایت اقتصادی سریع از محصولات فناورانه در عرصه مقابله با شیوع این بیماری اقدام کرد و در اسرع وقت به مرحله اجرا گذاشت؛ به طوریکه ظرف دو هفته توانست ضمن اعلام فراخوان و دریافت طرح ها، نسبت به تامین اقتصادی آنها اقدام کند.

وی با بیان اینکه با اعلام فراخوان عمومی از طرح های فناورانه بر روی وب گاه صندوق، بیش از 400 طرح از شرکت های دانش بنیان و فناور دریافت شد، اضافه کرد: همزمان با فراخوان، مکاتبه با تمامی پارک های علم و فناوری و صندوق های پژوهش و فناوری مبنی بر اعلام طرح های مرتبط صورت گرفت و جلسات فوق العاده ای نیز با مسئولان وزارت بهداشت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری و ستادهای توسعه فناوری مرتبط و مشخص مرجع صلاحیت دار برای تایید و اعطای مجوز بسته به موضوع طرح های دریافتی برگزار گشت.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی توضیح داد: غربال تقاضاهای دریافتی از متقاضیان و همچنین طرح های معرفی شده از سوی نهادها با توجه به مجوزهای مرتبط و در نهایت عقد قرارداد با صندوق های پژوهش و فناوری و تزریق منابع اقتصادی از دیگر اقدامات صندوق نوآوری در روزهای انتهای سال 1398 برای حمایت از شرکت های فعال این حوزه بود.

وی با اشاره به اختصاص خط اعتباری ویژه به میزان 5 هزار میلیارد ریال به 11 صندوق پژوهش و فناوری گفت: با توجه به درخواست های نهایی شده متقاضیان، تا به امروز مبلغ هزار و 250 میلیارد ریال به شرکت های متقاضی از این طریق تسهیلات پرداخت شده است. بنابراین پیش بینی می گردد تا انتهای فروردین ماه شاهد رشد فراوری اقلام و محصولات مرتبط مقابله با کرونا باشیم.

دکتر وحدت درباره جزئیات حمایت های اجرا شده گفت: 32 شرکت فعال در فراوری مواد ضد عفونی نماینده، 13 شرکت در فراوری ماسک، 3 شرکت در فراوری کیت های تشخیص، 5 شرکت دستگاه های ضد عفونی نماینده، 16 شرکت دستگاه های پزشکی مانند ماشین بیهوشی اتاق عمل، دستگاه اکسیژن ساز و دستگاه تنفس مصنوعی و 5 شرکت طراح سامانه های نرم افزاری مرتبط با پایش، کنترل و اطلاع رسانی توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تامین اقتصادی شده اند.

وی با بیان اینکه با حمایت های صندوق نوآوری قرار است بیش از دو میلیون لیتر مواد ضد عفونی نماینده توسط 32 شرکت فراوری گردد، گفت: برآوردها نشان می دهد که 16 شرکت فعال در حوزه فراوری دستگاه های پزشکی قرار است 90 میلیون دستکش، 100 هزار دست لباس بیمارستانی، هزار دستگاه اکسیژن ساز، 100 دستگاه تنفس مصنوعی و 100 دستگاه ماشین بیهوشی اتاق عمل در ماه فراوری نمایند.

به گفته وی 3 شرکت فعال در زمینه فراوری کیت های تشخیص ویروس کرونا هم تا انتها اردیبهشت قرار است 360 هزار کیت فراوری و وارد بازار نمایند. همچنین 13 شرکت فراوری نماینده ماسک، یک میلیون و 250 هزار ماسک در ماه فراوری نمایند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اعطای تسهیلات سرمایه در گردش فوری به شرکت های آسیب دیده به واسطه شیوع کرونا را یکی دیگر از اقدامات صندوق نام برد و گفت: به همین منظور به 8 شرکت آسیب دیده که بیشتر در حوزه ارائه خدمات اینترنتی فعال بودند، بیش از 500 میلیارد ریال تسهیلات اختصاص یافت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 524

به "حمایت 1250 میلیارد ریالی از شرکت های فعال، فراوری 2 میلیون لیتر مواد ضد عفونی و 90 میلیون دستکش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت 1250 میلیارد ریالی از شرکت های فعال، فراوری 2 میلیون لیتر مواد ضد عفونی و 90 میلیون دستکش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید