خبرنگاران ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی فرایند افزایشی دارد

به گزارش هنجس بلاگ، تبریز-خبرنگاران- معاون بهداشتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مرکز آذربایجان شرقی گفت: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان طی روزهای اخیر فرایند افزایشی به خود گرفته است.

خبرنگاران ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی فرایند افزایشی دارد

عباسعلی درستی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، اضافه نمود: متاسفانه طی روزهای گذشته و به دنبال بی توجهی مردم به رعایت شیوه نامه های بهداشتی آمار ابتلا به کرونا در شهرهای مختلف بیشتر شده است و این زنگ خطر جدی برای هفته های آینده به شمار می رود.

وی با بیان اینکه هم اکنون شهرستان های سراب و عجب شیر شرایط نسبتا نامناسب به لحاظ شیوع ویروس کرونا دارند، از این دو شهرستان به عنوان شهرهای نارنجی آذربایجان شرقی یاد کرد و گفت: البته بقیه شهرستان های استان نیز در صورت ادامه بی توجهی ها به رعایت پروتکل های بهداشتی وخیم تر خواهد شد.

درستی ادامه داد: به دلیل شرایط ویژه سراب و عجب شیر هر گونه مسافرت به این دو شهرستان ممنوع است و انتظار داریم مردم موارد اعلام شده از سوی ستاد استانی مقابله کرونا را به دقت رعایت نمایند.

وی افزود: تا هفته آخر اسفند ماه آذربایجان شرقی، استان بیست و سوم از لحاظ میزان شیوع کووید 19 در کشور بود که در شرایط فعلی با 3 پله صعود به رتبه 20 رسیده ایم که این فرایند نگران نماینده است.

درستی از مردم درخواست کرد از هر گونه دید و بازدید نوروزی به شدت اجتناب نموده و از مسافرت خودداری نمایند و در خانه بمانند تا این بیماری کنترل گردد.

آذربایجان شرقی از زمان اجرای طرح محدودیت های عمومی کرونا از اواخر آذر ماه پارسال تا دو هفته قبل شرایط نسبتا پایدارسازی نظر شیوع کرونا داشت، به طوری که تعداد بستری های کرونایی در استان به کمتر از 500 نفر و تعداد فوتی زیر پنج نفر رسیده بود.

این در حالی است که قبل از بازه زمانی یاد شده و در اوج شیوع کرونا در استان، تعداد بستری های کرونایی به یکهزار و 700 نفر و تعداد فوتی های روزانه به حدود 80 نفر نیز رسید.

در زمان حاضر رنگ کرونایی دو شهرستان سراب و تعجب شیر در آذربایجان شرقی نارنجی، حدود 9 شهر زرد و بقیه آبی است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2899

به "خبرنگاران ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی فرایند افزایشی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی فرایند افزایشی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید