خبرنگاران مجلس مصر به السیسی اجازه حضور نظامی در لیبی را داد

به گزارش هنجس بلاگ، تهران- خبرنگاران- اعضای مجلس مصر عصر دوشنبه در جلسه ای به اتفاق آرا به رئیس جمهوری این کشور اجازه حضور نیروهای نظامی مصر را در لیبی دادند.

خبرنگاران مجلس مصر به السیسی اجازه حضور نظامی در لیبی را داد

به نوشته الاهرام مصر، مجلس مصر با استقرار نیروهای مسلح مصر در قالب مأموریت های رزمی در خارج کشور موافقت نموده است.

بر اساس این گزارش، مجلس مصر این اجازه را به عبدالفتاح السیسی داده است که همه تدابیر لازم را برای حفظ امنیت ملی اتخاذ کند.

مجلس مصر به اتفاق آرا با استقرار نیروهای نظامی برای دفاع از امنیت ملی در جهت راهبرد عربی موافقت نموده است.

بنا بر اعلام مجلس مصر، نیروهای این کشور با شبه نظامیان و عناصر تروریستی خارجی مقابله خواهند کرد.

مصوبه مجلس مصر پس از اظهارات السیسی رییس جمهوری این کشور مبنی بر معین خطوط قرمز در لیبی و احتمال مداخله نظامی مصر در منازعات لیبی بود.

از سوی دیگر رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه از مواضع مصر و امارات در پشتیبانی نظامی از نیروهای ژنرال خلیفه حفتر بشدت انتقاد کرد.

رییس جمهوری ترکیه در واکنش به احتمال مداخله نظامی مصر در لیبی برای حمایت از نیروهای ژنرال حفت، گفت: ترکیه در کنار دولت وفاق ملی که مورد تأیید جامعه بین الملل است باقی می ماند.

پس از سرنگونی معمر قذافی در لیبی در سال 2011 ، این کشور عملاً به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد. در بخش غربی به مرکزیت طرابلس، دولت موسوم به دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج بر سرکار آمد که مورد تأیید و حمایت سازمان ملل متحد است و در بخش شرقی این کشور، خلیفه حفتر یک ژنرال بازنشسته، کنترل این منطقه را در دست دارد.

عربستان سعودی، روسیه ، مصر، امارات، فرانسه و یونان از ژنرال حفتر حمایت می نمایند و ترکیه، قطر و ایتالیا نیز دولت فایز السراج را مورد پشتیبانی خود قرار داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1359

به "خبرنگاران مجلس مصر به السیسی اجازه حضور نظامی در لیبی را داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مجلس مصر به السیسی اجازه حضور نظامی در لیبی را داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید