درخواست ورود هم زمان 30 شرکت سرمایه گذاری استانی به بورس

به گزارش هنجس بلاگ، سخنگوی کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی گفت: درخواست ما این است که همه 30 شرکت سرمایه گذاری استانی هم زمان در بورس پذیرش شوند.

درخواست ورود هم زمان 30 شرکت سرمایه گذاری استانی به بورس

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، اکبر حیدری در مورد آخرین شرایط شرکـت های سرمایه گذاری استانیو این که چه زمانی وارد بورس می شوند، گفت: ما مطالبه گر هستیم که تکلیف شرکت های سرمایه گذاری استان زودتر روشن شود، زیرا مراجعات زیادی از مردم به کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی می شود تا این شرکت ها سریع تر در بورس پذیرش شوند.

به گفته وی، بعد از 29 خرداد 99 یعنی سرانجام زمان انتخاب روش مستقیم و غیر مستقیم مدیریت سهام عدالت باید پرتفوی سهام کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده بودند، به دارایی شرکت سرمایه گذاری استانی مربوطه منتقل می شد و این شرکت ها با برگزاری مجمع، سریعا افزایش سرمایه می دادند، اما علی رغم پیگیری ما و دو سه بار تغییر زمان برای برگزاری مجمع شرکت های سرمایه گذاری استانی، این کار انجام نشده است.

وی گفت: در نهایت روز جمعه اعضای کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی با آقای صالح رئیس سازمان خصوصی سازی جلسه برگزار کردند و در مورد تعداد سهام افراد مشمول و ارزش سهام آنها صحبت شد و قرار بر این بود که سهام این افراد به قیمت پایه 100 تومان و به اندازه تعداد سهام آنها تعیین شود.

سخنگوی کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی گفت: در جلسه با رئیس سازمان خصوصی سازی پیش نویس برگزاری مجمع توسط 20 شرکت سرمایه گذاری آماده شده بود که رونوشت آن تحویل رئیس سازمان خصوصی سازی داده شد، یعنی اینکه ما آماده هستیم فرایند برگزاری مجمع و افزایش سرمایه صورت گیرد و شرکت های سرمایه گذاری سریع تر وارد بورس شوند.

حیدری در مورد اینکه آیا کنندگانی از کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی نیز در جلسه شورای عالی بورس شرکت می کنند، گفت: فعلاً کسی از کانون سرمایه گذاری در جلسات شرکت نمی کند و انتظار این بود برای هماهنگی بیشتر یک نفر شرکت کند، اما در عین حال یکی از اعضای شورای عالی بورس آقای اسلامی بیدگلی با کانون در ارتباط است و مسائل را از طریق وی پیگیری می کنیم. البته اعتقاد داریم اعضای شورای عالی بورس هم دلسوز مردم هستند و منافع سهامداران عدالت در روش غیر مستقیم را پیگیری می کنند.

وی افزود: همزمان باید چند فرایند به صورت موازی انجام شود و ما از مشاوران حرفه ای برای پذیرش شرکت های سرمایه گذاری در بورس استفاده می کنیم تا هر وقت پرتفوی سهام عدالت در روش غیر مستقیم تعیین شد، بلافاصله بدون فوت وقت مراحل پذیرش شرکت ها در بورس انجام شود.

سخنگوی کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی در مورد اینکه رئیس سازمان بورس گفته بود، اولین شرکت سرمایه گذاری استان شهریور وارد بورس می شود، گفت: ممکن است منظور ایشان شرکت هلدینگی که قرار است سهام شرکت غیر بورسی غیر عدالت در آن تجمیع شود، باشد. چون اعتقاد ما بر این است فرایند باید به نحوی مدیریت شود که سریع تر شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس پذیرش شوند.

حیدری در مورد اینکه آیا امکان دارد همه شرکت های سرمایه گذاری استانی یکباره وارد بورس شوند و آیا سامانه های بورس کشش عرضه اولیه 30 شرکت سرمایه گذاری استانی را در یک روز دارد، افزود: به نظر من ورود شرکـ های سرمایه گذاری استان را در بورس باید از عرضه اولیه شرکت ها متفاوت دانست چون در بخش پذیرش سرمایه گذاری بورس بحث ارزش اولیه شرکت ها مطرح نیست و شرکت های استانی چون پرتفوی سهام آنها از پرتفوی سهام اعضای تشکیل می شود، بنابراین کشف قیمت در مورد آنها صدق نمی کند و قیمت سهام این شرکت ها تعیین است.

وی گفت: به نظر ما باید برای رعایت عدالت و تحفظ ارزش سهام باید 30 شرکت سرمایه گذاری استان همزمان وارد بورس شوند تا حقی از کسی ضایع نشود.

سخنگوی کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی همچنین در مورد هلدینگ مرکب از سهام 13 شرکت غیر بورسی سهام عدالت عنوان نمود: این هلدینگ مرکب از سهام 13 شرکت غیر بورسی است که هم برای مردمی که روش مستقیم انتخاب کرده و هم آنهایی که روش غیر مستقیم را برگزیده اند که تعداد آنها در روش مستقیم 19 میلیون نفر و روش غیر مستقیم 30 میلیون نفر است باید این هلدینگ سریع تر وارد بورس شود.

حیدری اینکه کسانی که روش مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده اند در واقع از فهرست اعضای شرکت تعاونی عدالت شهرستانی خارج شدند اما اکنون که بخشی از این افراد درخواست فروش 30 درصد سهام عدالت را داده اند اما بانک ها و کارگزاری ها جوابگوی آنها نیستند این افراد به ناچار در شهرستان ها به شرکت های تعاونی سهام عدالت مراجعه می کنند و مسائل خود را از تعاونی ها پیگیری می کنند در حالیکه اطلاعات آنها از اختیار تعاونی سهام عدالت خارج شده است.

وی افزود: باید کارگزاری ها و شرکت سپرده گذاری مرکزی جوابگوی این افراد باشند.

سخنگوی کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی در مورد اینکه بحث دادن سهام عدالت به بازماندگان به کجا رسید، گفت: طبق قانون قرار بود سهام عدالت به 6 دهک کم درآمد جامعه تخصیص پیدا کند و قرار نیست به همه افراد جامعه داده شود بنابراین آنهایی که جزو 6 دهک بوده اند اما به هر دلیلی الان سهامدار عدالت نیستند که در سه دسته تقسیم می شوند یا برگه سهام عدالت را گرفته اند و به خاطر مغایرت اطلاعات بین شرکت های تعاونی سهام عدالت و سازمان خصوصی سازی اسامی آنها حذف شده یا دسته دوم کسانی که دعوتنامه سهام عدالت گرفته اند، اما مراحل ثبت نام آنها نهایی نشده و دسته سوم کسانی از 6 دهک کم درآمد شناسایی نشدند و یا کسانی که به تازگی جزو 6 دهک درآمدی قرار گرفته اند، اینها باید مشمول سهام عدالت شوند.

حیدری گفت: وقتی طرحی مرد مجلس مطرح می شود کنندگان حتماً این نکته را در نظر دارند که این طرح از محل اموال و دارایی های دولت که قابل شناسایی هست اجرا شود و اقدامات قانونی برای دولت فراهم کنند وگرنه شورای نگهبان از تأیید این مصوبه خودداری می کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1338

به "درخواست ورود هم زمان 30 شرکت سرمایه گذاری استانی به بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ورود هم زمان 30 شرکت سرمایه گذاری استانی به بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید