دفتر اسناد و منابع علمی پژوهشگاه ICT برای معرفی تازه های نشر حوزه فاوا اعلام آمادگی کرد

به گزارش هنجس بلاگ، مدیر دفتر اسناد و منابع علمی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی دفتر متبوعش برای معرفی تازه های نشر پیشنهادی از سوی پژوهشگران پژوهشگاه در مورد موضوعات مرتبط با حوزه فاوا به وسیله سایت کتابخانه دیجیتال این پژوهشگاه اطلاع داد.

دفتر اسناد و منابع علمی پژوهشگاه ICT برای معرفی تازه های نشر حوزه فاوا اعلام آمادگی کرد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهدی هاشمی مدیر دفتر اسناد و منابع علمی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی دفتر متبوعش برای معرفی تازه های نشر پیشنهادی از سوی پژوهشگران پژوهشگاه در مورد موضوعات مرتبط با حوزه فاوا به وسیله سایت کتابخانه دیجیتال پژوهشگاه اطلاع داد.

وی اضافه کرد: به منظور برنامه ریزی و تامین سازوکارهای توسعه کمی و کیفی انتشارات برگرفته از نتایج حاصل از پروژه های پژوهشی در قالب دستورالعمل حمایت از انتشار کتب، عملکرد این کمیته در سال گذشته جمع بندی و ارائه شد.

هاشمی ادامه داد: بر اساس این گزارش، در سال 1398 تعداد 7 جلسه در این کمیته تشکیل شد که در آنها، 15 عنوان درخواست دریافت شده از طرف پژوهشگران و اعضای هیات علمی مورد آنالیز نهاده شد خروجی های حاصل از آنالیز ها و داوری های اجرا شده، 30 مصوبه می باشد.

وی به انتشار 6 عنوان کتاب در سال گذشته اشاره و توضیح داد: فرصتها، چالشها و راهبردهای زیست بوم زیرساخت شبکه های بی سیم مخابراتی دنیا، رگولاتوری کلان داده ها، اصول فنی و دامنه کاربرد رایانش ابری در ایران، سیستم های چند ورودی چند خروجی انبوه در شبکه های نسل پنجم ارتباطی، کاربردهای منتخب، نسل پنجم شبکه های ارتباطی، الزامات و فرصت های پیش رو و کاهش نابرابری های جنسیتی با فناوری اطلاعات و ارتباطات، عنوان کتاب های چاپ شده در سال گذشته هستند، که نسخه چاپی آنها در مخزن کتابخانه پژوهشگاه و نسخه الکترونیک در بخش فارسی کتابخانه دیجیتال (به آدرس https://vlib.itrc.ac.ir) برای بهره برداری علاقه مندان و متخصصن موجود است که در این رابطه باید بگویم آخرین شرایط درخواست های همکاران برای حمایت از چاپ کتاب در بخش خبر سایت کتابخانه دیجیتال مندرج است.

مدیر دفتر اسناد و منابع علمی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه اظهارات خود ضمن تاکید بر آمادگی این دفتر و کمیته انتشارات برای حمایت از چاپ کتب حاصل از پروژه های پژوهشی پژوهشگاه در قالب دستور العمل مربوطه، مطرح کرد: با توجه به بازدید روزانه چند هزار نفر متخصص از سراسر ایران از سایت کتابخانه دیجیتال پژوهشگاه، پژوهشگران می توانند در راستای ترویج دانش حوزه های مرتبط با ارتباطات و فناوری اطلاعات، تازه های نشر این حوزه و شاخه های مرتبطی که همکاران طی تحقیق و پژوهش با آن روبرو می شوند را به وسیله این سایت به اطلاع عموم متخصصصان این حوزه برسانند. به همین منظور همکاران می توانند عنوان کتاب پیشنهادی به همراه تلخیص یا چکیده مختصری از کتاب مورد نظر را به دفتر اسناد و منابع علمی ارسال نمایند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 976

به "دفتر اسناد و منابع علمی پژوهشگاه ICT برای معرفی تازه های نشر حوزه فاوا اعلام آمادگی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفتر اسناد و منابع علمی پژوهشگاه ICT برای معرفی تازه های نشر حوزه فاوا اعلام آمادگی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید