برطرف محدودیت سفر به اتحادیه اروپا

به گزارش هنجس بلاگ، اتحادیه اروپا از اول ژوئیه محدودیت مرزهای خارجی را برطرف می نماید

اروپا قاره ای است ک درست در قلب اپیدمی کرونا قرار گرفته، اما با توجه به کاهش تعداد بیماران مبتلا به این بیماری در اروپا، به تدریج محدودیت های اعمالی بر روی مرزهای این قاره برداشته می گردد.

برطرف محدودیت سفر به اتحادیه اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

اتحادیه اروپا اخیرا اظهار داشت در نظر دارد تا از 1 ژوئیه طرحی با عنوان برطرف تدریجی و جزئی محدودیت مرزها را اجرا نماید.

در حال حاضر، تنها شهروندان اتحادیه اروپا اجازه رفت و آمد میان مرزهای این قاره را دارند و برای جابجایی افراد سایر قاره ها از 1 ژوئیه هنوز جزئیاتی در دسترس نیست.

اتحادیه اروپا به دنبال شیوع ویروس کرونا و به منظور پیشگیری از این بیماری، از اواسط ماه مارچ مرزهای خود را به روی گردشگران بسته بود.

در پی این تصمیم تمامی پروازهای غیر ضروری در حوزه شینگن نیز لغو شده بود. توافقنامه شینگن به افراد اجازه می دهد تا آزادانه و به راحتی میان مرزهای کشورهای اتحادیه اروپا رفت و آمد داشته باشند. به همین دلیل بسیاری از کشورهای اروپایی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا مرزهای خود را بستند.

اما در حال حاضر با توجه به اخبار منتشر شده انتظار می رود تا اروپا مرزهای شینگن را به طور کامل تا انتهای ژوئن باز کند و محدودیت های سفر را در خارج از مرزهای شینگن از ابتدای ژوئیه سهل گیرانه تر کند.

بازگشایی مرزهای داخلی اروپا

به دنبال ویدئو کنفرانسی که توسط وزرای 26 کشور عضو اتحادیه اروپا برگزار گردید، بعضی از کشورهای اروپایی اظهار داشتند که آمادگی لازم برای بازگشایی مرزهای خود را تا اواسط ماه ژوئن دارند، اما بعضی نیز اظهار داشتند که برای برداشتن کنترل های اعمالی بر روی مرزها به زمان بیشتری نیاز دارند.

بنابراین نتیجه حاصل از این ویدئو کنفرانس حاکی از آن است که محدودیت مرزهای داخلی اروپا تا انتها ژوئن برداشته خواهد شد. همچنین انتظار می رود که از ابتدای ماه ژوئیه نیز محدودیت مرزهای خارجی اروپا برداشته گردد.

در حال حاضر مرزهای داخلی کشورهای اروپایی به تدریج در حال بازگشایی هستند. تا به امروز کشورهایی مثل ایتالیا و استونی مرزهای داخلی خود را باز نموده اند. اتریش نیز روز سه شنبه 10 ژوئن اظهار داشت که مرزهای خود را با ایتالیا را در تاریخ 16 ژوئن باز خواهد نمود. فرانسه و بلژیک نیز قصد دارند تا هفته آینده مرزهای داخلی خود را به روی مسافران باز نمایند.

اتحادیه اروپا در صدد است تا هفته آینده قوانینی برای بازگشایی مرزهای خارجی اروپا اجرایی کند. این اصول و معیارها بر اساس قوانین اپیدمیولوژیک هر کشور و در همکاری مشترک با ECDC (مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری ها) وضع خواهد شد.

منبع: فلای تودی
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1028

به "برطرف محدودیت سفر به اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف محدودیت سفر به اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید