ثبت بدترین عملکرد مالی تاریخ منطقه یورو

به گزارش هنجس بلاگ، رشد مالی منطقه یورو در سه ماه نخست سال جاری به پایین ترین سطح خود رسید.

ثبت بدترین عملکرد مالی تاریخ منطقه یورو

به گزارش خبرنگاران، مرکز آمار اتحادیه اروپا در گزارشی بیان کرد همان طور که پیش بینی می شد، تحت تاثیر شیوع کرونا و تعطیلی گسترده کسب و کارها، رشد مالی کشورهای عضو منطقه یورو در سه ماهه نخست سال جاری به کمترین سطح خود از زمان تشکیل این منطقه رسیده است. طبق اعلام این مرکز متوسط رشد مالی 19 کشور عضو منطقه یورو در سه ماهه نخست سال جاری در مقایسه با سه ماهه خاتمهی سال قبل 3.8 درصد و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 3.2 درصد کمتر شده است.

به گفته این مرکز از سال 1995 تا به امروز ثبت چنین رشد فصلی بی سابقه بوده است. در بین کشورهای مختلف بدترین عملکرد مربوط به فرانسه با منفی 5.8 درصد بوده است و پس از این کشور نیز اسلواکی با منفی 5.4 درصد و اسپانیا با منفی 5.2 درصد قرار دارند. در بین دیگر کشورهای عضو نیز رشد مالی ایتالیا منفی 4.7 درصد و آلمان منفی 2.2 درصد اندازه گیری شده است. فنلاند با رشد مثبت 0.1 درصدی یکی از معدود کشورهای اروپایی بوده که سه ماهه نخست سال جاری را با رشد مثبت 0.1 درصدی به خاتمه رسانده است.

از سوی دیگر میزان تجارت خارجی کشورهای عضو منطقه یورو در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل با افت 12.1 درصدی روبرو شده و به 153.3 میلیارد یورو رسیده است. هم چنین نرخ اشتغال در سه ماهه نخست سال جاری در سطح منطقه یورو 0.2 درصد کمتر شده که این نخستین کاهش میزان اشتغال در این منطقه از سه ماهه دوم سال 2013 تا به امروز بوده است. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز میزان اشتغال 1.1 درصد کمتر شده است.

گفتنی است منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 878

به "ثبت بدترین عملکرد مالی تاریخ منطقه یورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت بدترین عملکرد مالی تاریخ منطقه یورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید