روشی خلاقانه برای شناسایی مدارس آلوده به کرونا

به گزارش هنجس بلاگ، دانشمندان دانشگاه کلرادو آمریکا توانستند به راهکاری سریع برای شناسایی اماکن آموزشی آلوده به ویروس کرونا دست یابند.

روشی خلاقانه برای شناسایی مدارس آلوده به کرونا

به گزارش خبرنگار ، یکی از راه چاره های موثری که دولت ها برای کنترل شیوع ویروس کرونا در جامعه به کار می گیرند، افزایش تست از افراد به منظور شناسایی سریع مبتلایان و قرنطینه آن هاست. این کار می تواند منجر به قطع شدن زنجیره شیوع و در نتیجه مدیریت بیماری در جامعه گردد. کشور ها از روش های مختلفی برای تست کرونا از افراد استفاده می نمایند. دانشمندان آمریکایی در این زمینه به تازگی به روش خلاقانه ای دست یافته اند.

بر این اساس، همزمان با بازگشایی مدارس و نگرانی ها از شیوع کرونا در مراکز تحصیلی، دانشمندان دانشگاه کلرادو آمریکا با رصد فاضلاب مدارس پیروز شدند به راه چارهی سریع برای شناسایی مناطق آلوده دست یابند. در این روش، دانشمندان با راهنمایی بخشی از فاضلاب مدارس به یک جعبه و سپس آزمایش آن، از وجود ویروس در مراکز آموزشی آگاه می شوند.

برای مثال، روز چهارشنبه 4 مدرسه در ایالت کلرادو هشداری مبنی بر احتمال ابتلا به ویروس کرونا در میان دانش آموزان دریافت کردند. در نمونه فاضلاب این مدارس ویروس کرونا مشاهده شده بود. مسئولان از دانش آموزان خواستند در صورتی که تست کرونای هفتگی خود را انجام نداده اند، حتما سریعا این کار را بنمایند.

دانشمندان می گویند رصد فاضلاب برای تشخیص شیوع ویروس کرونا روش بسیار کارآمدی است. این روش حتی پیش از آنکه یک فرد مبتلا خود به بیماری اش پی ببرد می تواند از وجود آلودگی به ویروس خبر دهد.

کریستین منسفیلد، یکی از اساتید دانشگاه کلرادو در این باره گفت: این کار اولین اقدامی است که می توان برای شناسایی یک عامل بیماری زا انجام داد. این کار می تواند به شناسایی و انجام تست بیشتر منجر گردد.

او اضافه کرد: ما اقدام به طراحی یک مکانیسم برای جمع آوری آرام مقدار بسیار ناچیزی از فاضلاب مدارس در شبانه روز کردیم. نمونه هایی که ما از فاضلاب به دست می آوریم، یک نمونه عمومی است و آن را نمی توان به فرد خاصی نسبت داد. اما این نمونه نشان دهنده ویروس کرونا در میان افراد است.

پس از شناسایی محل، می توان اقدام به انجام آزمایش از افراد آن مرکز کرد، سپس افراد دیگری که با بیماران در ارتباط بوده اند، قرنطینه می شوند. بدین صورت، می توان به راحتی از شیوع بیشتر ویروس در جامعه جلوگیری کرد. برای مثال، روز سه شنبه تست کرونای فاضلاب 13 مرکز آموزشی مثبت اعلام شد. مقامات محلی امیدوارند با این روش بتوانند به بازگشایی بی خطر مدارس یاری نمایند.

تا به امروز 6 میلیون و 130 هزار تن در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، 186 هزار تن جان خود را از دست داده اند. دولت آمریکا در کوشش است با گسترش آزمایش های کرونا، به راه چارهی برای مدیریت این ویروس دست یابد. بازگشایی مجدد مدارس در آمریکا به یک چالش سیاسی تبدیل شده است. با این حال، مقامات بهداشتی این کشور می کوشند با رعایت قوانین سختگیرانه، مدارس را در سراسر ایالات متحده بازگشایی نمایند. دولت آمریکا به تازگی اعلام نموده است از اوایل ماه نوامبر (آبان ماه) واکسن کرونا را در بازار توزیع خواهد نمود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1802

به "روشی خلاقانه برای شناسایی مدارس آلوده به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روشی خلاقانه برای شناسایی مدارس آلوده به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید