سازمان ملل، قطعنامه ای در محکومیت نژادپرستی تصویب کرد

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، شورای حقوق بشر سازمان ملل امروز آدینه در واکنش به قتل جورج فلوید سیاهپوست که کمتر از یک ماه پیش در ایالت مینه سوتای آمریکا رخ داد؛ با صدور قطعنامه ای تبعیض نژادی و خشونت پلیس علیه سیاه پوستان را محکوم کرد.

سازمان ملل، قطعنامه ای در محکومیت نژادپرستی تصویب کرد

همچنین، این نهاد وابسته به سازمان ملل، بدون هیچ گونه اشاره ای به نام آمریکا به عنوان مرکز اعتراضات ضدنژادپرستی، خواهان تهیه گزارشی با موضوع نژادپرستی سازمان یافته علیه آفریقایی تبارها شد.

این شورا همچنین میشله باچله کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل را موظف به آنالیز نوع برخورد دولت ها با اعتراضات مسالمت آمیز و ارائه شواهد به دست آمده در بازه زمانی یک ساله کرد.

لازم به ذکر است این قطعنامه از سوی کشورهای آفریقایی عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ارائه شده است حال آنکه برادر جورج فلوید نیز به خونخواهی از وی، از شورا خواست درباره خشونت پلیس آمریکا تحقیق کند.

اما ظاهراً شورا در جلسه ای که پشت درهای بسته تشکیل شد، به این نتیجه رسید که از تهیه گزارش انحصاری درباره نژادپرستی سازمان یافته در آمریکا اجتناب نموده و به موضوع عمومیت بیشتری ببخشد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1102

به "سازمان ملل، قطعنامه ای در محکومیت نژادپرستی تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل، قطعنامه ای در محکومیت نژادپرستی تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید