علیرضا بیرانوند؛ خوب، بد، زشت

به گزارش هنجس بلاگ، علیرضا بیرانوند، دروازه بان شماره یک تیم ملی ایران، بالاخره از باشگاه آنتورپ بلژیک جدا شد تا به بواویشتا، یکی از تیم های لیگ پرتغال بپیوندد. بیرانوند که فصل پیش نتوانسته بود در این باشگاه خودی نشان دهد و بیشتر روی نیمکت و سکو نشست، در آستانه جام جهانی 2022 قطر، به تیمی رفته که احتمالا فرصت بازی بیشتری به دست بیاورد. تصمیم برای جدایی از آنتورپ و پیوستن به باشگاهی بواویشتا در پرتغال، ارزیابی های متعددی در پی دارد؛ عده ای چنین تصمیمی را برای بیرانوند خوب و عده ای هم آن را گامی به عقب می دانند. با وجود این به نظر می رسد خود بیرانوند از تصمیمش راضی باشد؛ او می خواست در فوتبال اروپا به کارش ادامه دهد و حالا می تواند این شانس را هم داشته باشد که برخلاف آنتورپ، به اسم دروازه شماره یک بازی کند.

علیرضا بیرانوند؛ خوب، بد، زشت

خوب

علیرضا بیرانوند در پرسپولیس چهره شد؛ او تبدیل شد به یکی از برترین های ایران و بعد هم به لطف درخشش در تیم ملی و البته بازی های خوب در آسیا، تبدیل شد به یکی از برترین های آسیا. درخشش بیرانوند در پرسپولیس رفته رفته تیم هایی از لیگ های درجه دوم اروپایی را راغب به داشتن این دروازه بان کرد؛ به ویژه اینکه بیرانوند همان دروازه بان بلندبالایی بود که توانست پنالتی کریس رونالدو در جام جهانی را هم مهار کند. بیرانوند هم بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان به مسئولان پرسپولیس اطلاع داد که جدایی اش قطعی است و می خواهد از این تیم جدا گردد. او البته به شیوه ای از پرسپولیس جدا شد تا مسئولان این باشگاه رقمی حدود 600 هزاریورو از این ترانسفر نصیبشان گردد. بیرانوند زمانی که از پرسپولیس جدا شد، بی بدیل ترین دروازه بان در ایران و یکی از دو دروازه بان برتر آسیا بود.

بد

با وجود درخشش در ترکیب تیم ملی در جام جهانی و بازی های خوب در لیگ قهرمانان آسیا با پرسپولیس، انتخاب بیرانوند برای ترانسفرشدن به اروپا انتخاب بدی شد؛ او به تیمی کم نام و نشان در فوتبال بلژیک رفت تا شانس بازی به اسم بازیکن ثابت را داشته باشد. بیرانوند زمانی که می خواست ایران را ترک کند وعده داد شش ماه دیگر به تیمی عظیم در فوتبال اروپا می رود. با وجود چنین وعده ای، اما شش ماه روی نیمکت نشست و تازه بعد از شش ماه اولین بازی اش برای آنتورپ را انجام داد. در آنتورپ هم او سینوسی عمل کرد تا دوباره روی نیمکت برگردد و اواخر فصل هم از روی سکو کار را دنبال کند!

زشت

شاید به کاربردن این کلمه برای انتخاب تازه بیرانوند چندان منصفانه نباشد؛ بااین حال می توان به تصمیم تازه بیرانوند برگشت و آن را مورد نقد قرار داد؛ او وعده داده بود به تیمی عظیم تر از آنتورپ برود تا سرعت پیشرفتش محسوس باشد؛ اما مشخصا بواویشتا تیمی به مراتب ضعیف تر از آنتورپ است! شاید بیرانوند فرصت حضور در ترکیب اصلی این تیم را داشته باشد، ولی مسیری که دروازه بان شماره یک ایران طی نموده، نشان می دهد او از پرسپولیس خوب به بواویشتای زشت رسیده است. دست کم این مورد را می توان با استفاده از داده های فوتبال دیتابیس مورد نقد قرار داد. بیرانوند در پرسپولیسی که طبق آمارِ همین مرجع تیم اول ایران، سوم آسیا و 97 جهانست، به آنتورپ بد رفت که تیم پنجم بلژیک، 179 اروپا و 263 جهانست.

از لحاظ قدرت، آنتورپ در جهان ضعیف تر از پرسپولیس محسوب می شد، ولی برای بیرانوند این تیم دروازه ای به اروپا بود؛ اما انتخاب تازه موضوع را سخت تر می نماید؛ بواویشتا تیم 11 پرتغال، 296 اروپا و 427 جهانست! اینکه چطور بیرانوند از تیم 97 جهان سر از تیم 427 جهان درآورده تصمیمی است که اروپایی بودنش در آن دخیل است؛ اما اینکه چطور بیرانوند از آنتورپ به بواویشتای ضعیف تر رسیده موضوعی است که باید این دروازه بان درباره اش اظهار نظر کند. شاید بیرانوند به تنظیمات کارخانه برگشته و قرار است از بواویشتا به تیمی عظیم در اروپا برسد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3377

به "علیرضا بیرانوند؛ خوب، بد، زشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا بیرانوند؛ خوب، بد، زشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید