مسئولان فدراسیون فوتبال بخوانند؛ سکوت راه عبور از مسائل نیست!

به گزارش هنجس بلاگ، تیم ملی فوتبال ایران جام جهانی 2022 قطر با سه امتیاز و ناکامی در دور گروهی به خاتمه رساند و در ششمین حضور خود در مرحله گروهی این مسابقات دست خالی به خانه آمد. شاگردان کی روش چهار سال قبل هم با وضعیتی تقریبا مشابه از صعود به مرحله دوم جام جهانی بازمانده بود اما در سال 2018 به عنوان یک تیم پیروز و با استقبال شدید طرفداران به خانه آمدند.

مسئولان فدراسیون فوتبال بخوانند؛ سکوت راه عبور از مسائل نیست!

این بار بازگشت تیم ملی به خانه در شرایطی رخ داد که انتظار می رفت این تیم با مساوی برابر آمریکا به مرحله دوم جام جهانی صعود کند اما این اتفاق با شکست برابر یانکی ها رخ نداد و شاگردان کی روش یک روز بعد از ناکامی در استادیوم الثمامه به تهران بازگشتند. با این اتفاق، سوالات بسیاری درباره انتخاب های قبل از جام جهانی از جمله روی کار آمدن کی روش، مدیریت اتفاقاتی که در جام جهانی به وقوع پیوست و آینده فوتبال ملی مطرح است.

با این حال فعلا مدیران ارشد فدراسیون فوتبال و تیم ملی ایران از جمله مهدی تاج و مهدی محمدنبی و هیات رییسه بعد از شکست و ناکامی برابر آمریکا سکوت اختیار نموده اند و در انظار عمومی آفتابی نشده اند تا حداقل چند کلامی با مخاطبان فوتبال سخن بگویند.

وقتی عربستان از جام جهانی حذف شد، رئیس فدراسیون فوتبال این کشور بلافاصله از هواداران و مردم کشورش عذرخواهی کرد و قول داد که تیمش در جام ملت های آسیا جبران خواهد نمود.

با نتایجی که در قطر رقم خورد، اکنون هواداران و اهالی فوتبال که چشم انتظار پیروزیت ایران در جام جهانی بودند، نیازمند دریافت پاسخ از فدراسیون فوتبال هستند که قبل از رفتن ایران به جام جهانی مدام در شبکه های تلویزیونی مختلف از پیروزیت در این بازی ها سخن می گفتند.

سکوت و گوشه گیری و برگزاری جلسات رسمی و غیر رسمی در خفا، چیزی نیست که بتواند گره گشای مسائل کنونی و مسیر رسیدن به پیروزیت های آینده برای فوتبال ایران باشد. بدون رجوع به گذشته هم پر واضح است که ایران برای پیمودن راه پیروزیت همچون آنچه کشورهای آسیایی در جام جهانی 2022 پیمودند، نیازمند تصمیم گیری بدون در نظر گرفتن منفعت شخصی است و باید منافع تیم ملی در بلند مدت به خصوص در جام جهانی مدنظر قرار گیرد.

* چرا اسکوچیچ رفت و کی روش آمد؟

یکی از کسانی که این روزها با حرف هایش نمک روی زخم هواداران تیم ملی و حامیان بازگشت کی روش به ایران می ریزد، دراگان اسکوچیچ است. اسکوچیچ در حالی از تیم ملی ایران برکنار شد که کارنامه مثبتی از خود به جای گذاشته بود اما صدای چند دستگی ها و نبود نظم و انضباط در تیم ملی به گوش مدیران نو فدراسیون فوتبال رسید و آن ها هم به سرعت اسکوچیچ را به شکل نه چندان مناسبی کنار گذاشتند و به سراغ کارلوس کی روش رفتند.

بازگشت کی روش با سروصدای بسیاری همراه بود اما در نهایت همه برای پیروزیت در جام جهانی تیم ملی را حمایت کردند ولی نتایج به مذاق حامیان کی روش هم خوش نیامده است. در این بین دراگان اسکوچیچ در روزهای گذشته به طور مرتب درباره نتایج احتمالی ایران با خودش در جام جهانی صحبت نموده است. از پیش از جام جهانی هم پیش بینی می شد که اگر ایران در این رقابت ها پیروز نگردد، منتقدان سوالاتی از این دست که چرا اسکوچیچ برکنار شد؟ و کی روش با چه هدفی به ایران آمد؟ مطرح خواهد شد.

مهدی تاج بعد از برکناری اسکوچیچ و انتخاب کی روش صحبت کرد و از انتخاب خود دفاع کردُ ولی حالا نتایج تیم ملی در مقابل او و هواداران تیم ملی قرار گرفته است و رئیس فدراسیون فوتبال با سوالاتی درباره چرایی انتخاب کی روش و اهداف این جا به جایی که به شکست منجر شد، روبرو است.

*چه برنامه ای برای جام ملت ها دارید؟

با اتمام جام جهانی، کی روش با دستیاران پرتعدادش به تهران برگشت و بعد از چند روز سرگرمی و تهرانگردی، راهی کشورش پرتغال شد. در حال حاضر این سوال وجود دارد که فدراسیون فوتبال چه تصمیمی برای آینده تیم ملی ایران گرفته است؟

آیا کارلوس کی روش، مربی 69 ساله پرتغالی در سمت خود ابقا می گردد؟

آیا قرار است برای جام جهانی 2026 یک هدف گذاری بلند مدت انجام گردد یا فدراسیون فوتبال در پی یک برنامه کوتاه مدت تا جام ملت های آسیا است؟

مطمئنا پاسخ به این سوال نیازمند آنالیز همه جوانب است. نگاه کارشناسانه به عملکرد ایران و اهدافی که تیم ملی برای جام ملت های آسیا و جام جهانی 2026 دنبال می نماید از مهم ترین مسائلی است که فدراسیون فوتبال و مهدی تاج باید برای اذهان عمومی تشریح نمایند تا در ادامه نیز همگرایی و همراهی بین هواداران و تیم ملی نیز تقویت گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 آذر 1401 بروزرسانی: 13 آذر 1401 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3850

به "مسئولان فدراسیون فوتبال بخوانند؛ سکوت راه عبور از مسائل نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولان فدراسیون فوتبال بخوانند؛ سکوت راه عبور از مسائل نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید