علی نژاد: اختلاف فدراسیون های شنا و نجات غریق را می توانیم به راحتی حل کنیم

به گزارش هنجس بلاگ، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: مورد اختلاف دو فدراسیون شنا و نجات غریق را می توانیم به راحتی حل کنیم و سعی خواهیم کرد که نشست سه جانبه ای را برگزار کنیم و با تعامل مسائل رفع گردد.

علی نژاد: اختلاف فدراسیون های شنا و نجات غریق را می توانیم به راحتی حل کنیم

به گزارش هنجس بلاگ و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی علی نژاد، معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون نجات غریق و غواصی گفت: فدراسیون نجات غریق، فدراسیونی است که با موضوع حفظ امنیت ورزش های آبی فعالیت می نماید و مسئولیت سنگینی نسبت به این موضوع دارد. جنس این فدراسیون با فدراسیون های دیگر متفاوت است و فدراسیون نجات غریق و غواصی به موضوعات تفریحی نیز می پردازد.

وی اضافه کرد: خانواده نجات غریق و غواصی به یک مدیر جوان اطمینان کرد و از زمانی که ایلخان نوری به این بدنه اضافه شده است، شاهد یک جهش ویژه بودیم. تجربه نشان داده که هرجا به جوانان فرصت دادیم و اطمینان کردیم جواب مثبتی گرفتیم. از زمان انقلاب اسلامی تا به الان همچون در مواقعی مثل جنگ تحمیلی این موضوع بارها ثابت شده است. در ورزش نیز جوانان نشان دادند که هرجا به آنها اطمینان شد بهترین اتفاق را رقم زدند. نوری از جنس فدراسیون است و سال ها تجربه کسب نموده است و الان در پست مدیریت فدراسیون از آن تجربه ها استفاده می نماید.

معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: اقدامات و کارهای مثبتی در این فدراسیون اجرا شده، ولی باید کوشش کنیم که حتی یک نفر هم از بابت ورزش های آبی آسیب نبیند. یک بخش از این کار به عهده منجی های تحت زیرمجموعه فدراسیون است و بخش دیگر بحث آموزش است. باید به مردم خطرها را بگوییم و از رسانه ملی و سایر رسانه ها برای اطلاع رسانی استفاده کنیم. درخصوص بهره گیری از ناجیان غریق استانداری ها می توانند با فدراسیون همکاری نمایند و برای مواقع ضروری از این نیروها بهره بگیرند.

علی نژاد همچنین با اشاره به بعضی اختلاف ها بین فدراسیون نجات غریق و فدراسیون شنا گفت: مورد اختلاف دو فدراسیون را می توانیم به راحتی حل کنیم و سعی خواهیم کرد که نشست سه جانبه ای را برگزار کنیم و با تعامل مسائل رفع گردد.

وی در خاتمه گفت: کرونا به مجموعه ورزش به ویژه ورزش های آبی و ورزش های پربرخورد لطمه وارد نموده است. امیدوارم با توجه به خاتمه موج دوم دوباره شاهد بازگشایی استخرها باشیم. وزارت ورزش شاهد توفیقات فدراسیون نجات غریق بوده و همینطور که تا الان حمایت خود را از این فدراسیون داشته بعد از این نیز این حمایت ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1485

به "علی نژاد: اختلاف فدراسیون های شنا و نجات غریق را می توانیم به راحتی حل کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: اختلاف فدراسیون های شنا و نجات غریق را می توانیم به راحتی حل کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید