آغاز امتحان نهایی حضوری دانش آموزان در روز های پرخطر کرونایی!

به گزارش هنجس بلاگ، امتحانات نهایی دانش آموزان به طور حضوری در حالی برگزار می شود که شیوع کرونا با توجه به آمار های رسمی شیب صعودی دارد.

آغاز امتحان نهایی حضوری دانش آموزان در روز های پرخطر کرونایی!

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، آنطور که بار ها طی چند روز اخیر از سوی مسئولان آموزش و پرورش مطرح شده است آزمون های پایه نهم، دوازدهم و دروس عملی هنرستانی ها به دلیل حساسیت این پایه های تحصیلی به طور حضوری برگزار می شود و تا کنون پایه نهمی ها ناگزیر به شرکت در آزمون به طور حضوری بودند؛ از امروز و ساعاتی دیگر هم پایه دوازدهمی با آزمون دینی ماراتن امتحان نهایی را شروع خواهند کرد.

دوازدهمی که انتها مرداد هم کنکور سراسری را پیش رو دارند باید تا 16 تیر مشغول امتحانات نهایی باشند، اما مشکل اصلی از آنجایی شروع می شود که اوضاع شیوع کرونا طی چند روز اخیر نه تنها بهتر نشده بلکه با شیب صعودی رو به افزایش است و چندین استان در شرایط قرمز قرار گرفته اند.

پیش از اعلام این شرایط دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم نسبت به آزمون های حضوری گلایه مند بودند و در قالب پویش های مختلف نه به آزمون حضوری یا درج نظر در صفحات شخصی مسئولان مربوطه این موضوع را مطرح کردند، اما این فعالیت ها سودی برای آن ها نداشت.

البته مسئولان آموزش و پرورش معتقدند برگزاری آزمون ها با تاکید ویژه مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی تعیین شده از سوی وزارت بهداشت برگزار خواهد شد و سلامت دانش آموزان برای آن ها اهمیت بسزایی دارد با این وجود سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چندی پیش از رایزنی با وزیر آموزش و پرورش برای تعیین تکلیف آزمون های حضوری خبر داد و در نهایت هم این موضوع به جایی نرسید.

روز گذشته هم علیرضا زالی فرمانده قرارگاه مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از مکاتبه با آموزش و پرورش با توجه به شرایط شیوع نسبتا بالای کرونا در تهران خبر داد که گویی باز هم نتیجه ای نداشت؛ البته نباید از این موضوع هم غافل شد که این طرح در ستاد ملی کرونا به تائید و تصویب رسیده و اگر هم قرار بر تغییراتی بود مسئولان بهداشتی باید زودتر دست به کار می شدند.

با وجود این رفت و برگشت ها برای تعیین تکلیف آزمون های حضوری، شرایط تغییری نکرده است، اما بار روانی ناشی از امتحان در این شرایط با وجود تشدید شیوع کرونا دوچندان شده است و دانش آموزان ناچار به پذیرش این شرایط هستند. باید دید پروتکل های بهداشتی و استفاده اجباری ماسک که بار ها از سوی مسئولان مورد تاکید قرار گرفته است در حوزه های امتحانی شرایط مطلوبی خواهد داشت یا خیر؟

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 983

به "آغاز امتحان نهایی حضوری دانش آموزان در روز های پرخطر کرونایی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز امتحان نهایی حضوری دانش آموزان در روز های پرخطر کرونایی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید