عنصر اصلی چرا فقط باید بر یک چیز تمرکز کرد

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران ؛ عنصر اصلی با عنوان فرعی چرا فقط باید بر یک چیز تمرکز کرد اثر گری کلر با ترجمه رضا اسکندری آذر از سوی نشر نون منتشر شد.

عنصر اصلی چرا فقط باید بر یک چیز تمرکز کرد

در بین مجموعه کتاب های خودکمک و کسب و کار که این روزها ویترین کتابفروشی ها را تسخیر کرده اند، کتاب هایی یافت می گردد که چیزی فراتر از مباحث کلیشه و عمومی این مباحث را مطرح می کنند. کتاب عنصر اصلی که به تازگی از سوی نشر نون منتشر شده است به مبحث توسعه فردی و نظام زندگی از منظر تمرکز و پیشرانی امور زندگی نگاهی داشته و یکی از پرفروش ترین کتاب های این حوزه در جهان بوده است. مثال ها و ارجاعاتی که نویسنده و سخنران در این کتاب می آورند از محصولات فرهنگی تجاری نام آشنای جهانی امروز است و این ست که تاثیرگذاری کتاب را تا حد زیادی بالا برده و در جایگاه کتاب سال وال استریت ژورنال قرار داده است.

تصور کنید زندگی یک ژانگولربازی است که باید در آن پنج توپ را بین زمین و هوا دست به دست کنید. این توپ ها کار، خانواده، سلامتی، دوستان و شرافت نام دارند و شما هر پنج توپ را بین زمین و هوا نگاه داشته اید. روزی متوجه می شوید که کار یک توپ لاستیکی است اگر آن را به زمین بیندازید، دوباره برمی گردد بالا؛ اما چهار توپ دیگر، یعنی خانواده، سلامتی، دوستان و شرافت، همه از جنس شیشه هستند. هر کدام را بیندازید، خط می افتند، لب پر می شوند یا حتی ممکن است خرد شوند.

کتاب عنصر اصلی عادات مورد نیاز برای غلبه بر شش دروغی را توضیح می دهد که راستا پیروزیت را مسدود می کنند. توصیه های این کتاب به شما کمک می کند هفت دزد زمان را شکست دهید، با استفاده از قوانین هدف، اولویت و بهره وری به مثابة اهرم نیروی خود را مضاعف کنید و به نتایج خارق العاده دست یابید.

این کتاب با تمرکز بر اصلی ساده اما نادیده گرفته شده، توانست به میلیون ها نفر کمک کند تا بتوانند تاثیرات مثبت قابل ملاحظه ای در تمامی جنبه های زندگی خود، به وجود آورند. نویسندگان این کتاب در این کتاب ابتدا با بیان نکاتی نظیر استفاده از اصل 80/20 و اجتناب از انجام چند کار همزمان و توضیح در مورد آن ها، کمک می کنند تا از عوامل مزاحم دوری کرده و بهره وری خود را افزایش دهند.

در ادامه به بیان این موضوع می پردازند که اصلی ترین عامل پیروزیت، این است که هر فرد عنصر اصلی را برای خود مشخص کند. عنصر اصلی برای هر فرد، بسته به نوع و شرایط زندگی، روحیات، علاقه ها و شخصیت فرد، متفاوت است. با مشخص کردن عنصر اصلی است که می توان به اهداف، تلاش ها و تحمل سختی ها معنا بخشید، به آن ها جهت داد و به سوی پیروزیت حرکت کرد.

گری کلر (متولد 1957) از پیروز ترین چهره های کسب وکار در آمریکا است و آثار او همواره جزو پرفروش ترین کتاب ها در بازار نشر جهان بوده اند. عنصر اصلی تا کنون جوایز متعددی برده، بیش از یک میلیون نسخه فروش داشته و به 40 زبان مختلف ترجمه شده است.

عنصر اصلی با ترجمه رضا اسکندری آذر و در 234 صفحه و با تیراژ 1000 نسخه توسط نشر نون منتشر شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1274

به "عنصر اصلی چرا فقط باید بر یک چیز تمرکز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عنصر اصلی چرا فقط باید بر یک چیز تمرکز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید