عکس، دست های عاری از ویروس مریم مقدس!

به گزارش هنجس بلاگ، پای ویروس جدید کرونا، دیرتر از سایر کشورهای اروپایی به اسپانیا باز شد. تقریبا چند ساعت است که از گزارش مثبت شدن آزمایش اولین فوت بر اثر کووید19 در اسپانیا گذشته است. اما برخورد جالب توجه جامعه اسپانیا با این ویروس، چندان بازتابی در رسانه های بین المللی نداشته است.

عکس، دست های عاری از ویروس مریم مقدس!

خبرنگاران، فاطمه عباسی: جهل، فارغ از جغرافیا، مذهب و حتی تحصیلات در زمان بحران به راحتی بروز پیدا می نماید. این روزها اما، که پاندمیک شدن کرونا ویروس جدید در دنیا واکنش های مختلفی را به همراه داشته حکایت خود را دارد.

از سواستفاده محتکرین تا مانورهای نمایشی فرق مختلف، شرق و غرب دنیا در حال تجربه کردن وضعیتی مشابه هستند.

چندی پیش خبر لیسیدن ضریح پیشوایان ما توجه رسانه های داخلی و خارجی را به خود جلب کرد.

دعای اونجلیست ها در جلسه کمیته کرونا در کاخ سفید

بعد از آن اما مایک پنس، معاون ترامپ و مسئول کمیته ویژه کرونا در ایالات متحده در جلسمه رسمی این کمیته دست به دعا برداشت. اقدامی که بعضی رسانه ها همچون گلوبال ریسرچ، آن را جاهلیت آگاهانه اوانجلیست ها قلمداد کردند و کاخ سفید را برای ترویج این خرافه مورد انتقاد قرار دادند. خبری که چندان نیز بازتاب دنیای پیدا نکرد.

مریم عذرا از کرونا عاری است. او سلول های عصبی ندارد!

به گزارش هافینگتون پست، اکنون در اسپانیا بعضی با پاک دانستن مجسمه مریم مقدس اقدام به بوسیدن آن می نمایند. بعضی در هراس از ابتلا به کووید19 مسائل بهداشتی را رعایت می نمایند و بعضی بی تفاوت نسبت به این همه گیری گسترده در دنیا، چنین توسلات موهومی را رواج می دهند. این خبر واکنش های گسترده ای را در جامعه اسپانیا به همراه داشته است. اما کوشش برای پیدا کردن ردی از آن در رسانه های انگلیسی زبان و بین المللی بی پایان است. تنها عبارت La virgen está exenta de virus (مریم مقدس از ویروس عاری است.) است که در جامعه اسپانیایی زبان مورد حمایت یا انتقاد واقع می گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 424

به "عکس، دست های عاری از ویروس مریم مقدس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، دست های عاری از ویروس مریم مقدس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید