فولکس واگن به جنگ تسلا می رود

به گزارش هنجس بلاگ، خبرنگاران : فولکس واگن آلمان اعلام نموده است که در آینده ای نزدیک در حوزه فراوری خودروهای الکتریکی از شرکت تسلا نیز پیشی خواهد گرفت.

فولکس واگن به جنگ تسلا می رود

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، شرکت خودروسازی آلمانی فولکس واگن گام بلندی را برای ورود به عرصه رقابت در حوزه خودروهای برقی برداشته است و حالا پس از ملاقات ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا از این کارخانه، یکی از مدیران ارشد آلمانی این خودرو ساز در گفتگویی ادعا نموده است که حتی تسلا هم نخواهد توانست در این زمینه حریف آنان گردد.

دور خیز فولکس واگن برای غلبه بر تسلا

برند استرلو، رئیس شورای کار و نماینده کارفرمایی شرکت فولکس واگن در گفت و گو با روزنامه آلمانی ولت آم سونتاگ گفت: گروه خودروسازی فولکس واگن در موقعیتی واقع شده است که می تواند به راحتی بر شرکت تسلا غلبه کند؛ هم از نظر کمی و کیفی در ساخت خودروهای برقی و هم در بخش توسعه نرم افزاری و فناوری.

او در این باره توان فولکس واگن در بازار رقابتی خودروهای برقی می گوید: اگر تسلا 3 کارخانه تاسیس کند که بتوانند 300 هزار تا 500 هزار خودرو در آن ها فراوری گردد، در حال حاضر ما بر روی واحدهای فراوریی کار می کنیم که به راحتی می توانند بین 900 هزار تا 1.5 میلیون خودرو برقی در سال فراوری نمایند. ما می خواهیم در سال 2023 یا حتی زمانی زودتر از آن، به این هدف گذاری خود برسیم.

این مسئول ارشد شرکت فولکس واگن درباره پلتفرم ویژه فولکس واگن برای خودروهای برقی معتقد است پلتفرم ماتریکسی رانندگی برقی فولکس واگن یک فزونی عظیم و چشمگیر به این خودروساز می دهد، زیرا می توان هر وسیله نقلیه ای با هر برند و نشان تجاری را از روی پلتفرم ساخت.

آرتمیس: برنامه ای برای دنیا خودروهای برقی

او همچنین انتظار دارد گروه ویژه مهندسی آرتمیس زیر نظر مدیر شرکت آئودی، مارکوس دوسمان فزونی تسلا در زمینه فناوری را به چالش بکشد. به اعتقاد استرلو نوین سازی سازماندهی نرم افزاری خودرو، جایی که تمام عملیات نرم افزاری خودروسازان در آن عملیاتی می گردد، گام درستی است که فولکس واگن در این راستا برداشته است.

او معتقد است باتوجه به اینکه تسلا در حال حاضر نرم افزار خود را در خودروهای مختلفی در حال استفاده دارد و از آن برای جمع آوری اطلاعات بیشتر استفاده می نمایند، اگر سامانه نرم افزاری فولکس واگن را مستقیما وارد خودروهای خود نمایند، در مدت زمان کوتاهی داده های بیشتری خواهیم داشت.

ایلان ماسک پشت خودرو برقی فولکس واگن نشست

هفته گذشته ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا به آلمان سفر کرد و با هربرت دیس، مدیرعامل شرکت فولکس واگن در هواپیمای شخصی او ملاقات کرد. با اینکه مسئولان فولکس واگن ملاقات این دو مدیر برجسته دنیای فناوری های نوین خودروسازی را تایید کردند، اما هیچ گونه شرح بیشتری در باره ماهیت و جزئیات این ملاقات ارائه ندادند. به گزارش بلومبرگ، هربرت دیس در فرودگاه برانشوایگ خودرو برقی ID.3 شرکت فولکس واگن را برای تست رانندگی در اختیار ایلان ماسک قرار داد. همچنین ماسک خودرو SUV برقی جدید فولکس واگن با نام ID.4، که قرار است در اواخر سال میلادی جاری به فراوری نهایی برسد را آنالیز کرد.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1774

به "فولکس واگن به جنگ تسلا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فولکس واگن به جنگ تسلا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید