معاملات دارا یکم به حالت عادی برگشت ، تغییر دامنه نوسان از چه زمانی است؟

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران، در حالی که سفارشات روز چهارشنبه اخیر صندوق دارا یکم تایید نشده بود قرار است از روز شنبه، 14 تیر ماه معاملات واحدهای صندوق دارا یکم به حالت عادی برگردد.

معاملات دارا یکم به حالت عادی برگشت ، تغییر دامنه نوسان از چه زمانی است؟

محمدرضا معتمد درباره علت تعیین دامنه نوسان روزانه و 10 درصدی برای صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله سهامی و مختلط که از دوشنبه بورس اوراق بهادار تهران اعمال می شود به بورس پرس گفته است: این صندوق ها تا پیش از این بدون محدوده قیمت بوده و از طریق NAV (خالص ارزش دارایی ها) و بازارگردان ها کنترل می شدند اما با توجه به شرایط هفته های اخیر بازار سهام ، فاصله ارزش صندوق ها با NAV زیاد شد.

وی ادامه داد: به همین دلیل و همچنین با هدف جلوگیری از ازیاد فاصله ارزش صندوق های ETF با NAV و ممانعت از ضرر احتمالی سرمایه گذارانی که تشویق به سرمایه گذاری غیرمستقیم شده اند، تصمیم گرفته شد برای این نوع صندوق ها هم دامنه نوسان 10 درصدی تعیین شود تا فاصله زیادی هم با دامنه نوسان 5 درصدی صندوق های سهامی ایجاد نشود.

معتمد در مورد علت عدم تایید معاملات چهارشنبه صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم (دارا یکم) هم توضیح داد: این رویداد هم به دلیل اختلاف قابل توجه قیمت سفارش های وارده با خالص ارزش روز دارایی ها و درخواست بازارگردان صندوق مبنی بر تعیین فرصتی برای تهیه واحدهای جدید بود. بنابراین از شنبه روال عادی معاملات این صندوق هم از سرگرفته می شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1285

به "معاملات دارا یکم به حالت عادی برگشت ، تغییر دامنه نوسان از چه زمانی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاملات دارا یکم به حالت عادی برگشت ، تغییر دامنه نوسان از چه زمانی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید